Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu byłem powędkować z znalazłem taką oto szczerzuję. Ktoś siedzi w temacie i może mi powiedzieć ile ona może mieć lat? Wszystkie jakie znalazłem w internetach są przy niej karłami. Swoją drogą kawał małża jak na czerwoną księgę ( ͡º ͜ʖ͡º)
#smiesznypiesek #szczerzuja
Pobierz
źródło: comment_tVajLNo3w9oBofjwfE7pTSIcIag6jgR6.jpg
  • 111
@Kacorek @Anty_Chryst @basia15 @Zgagulec @Ojciec_Odnowiciel @kolegapyta @4500 @troyes @MG78 @szybki_zuk Dostałem również odpowiedź co do wieku. Pani doktor napisała że określanie wieku na podstawie zwojów jest obarczone dużym błędem, szczególnie u osobników leciwych. A oprócz tego: "Szczeżuja chińska jako gatunek obcy ma bardziej niż rozdzime zróżnicowane tempo wzrostu w zależności od siedliska. Metodą bardziej prawidłową jest sklerochronologia, ale to wymaga cięcia i szlifowania muszli."
Obawiam się że pewne pytania pozostaną bez odpowiedzi,
@GreenBag: Jako, że jest to gatunek inwazyjny, a więc szkodliwy to kusiłoby mnie na ubicie go i zostawienie sobie oczyszczonej muszli :D Albo pohodowanie w akwarium, żeby jeszcze bardziej urósł xD Jakbyś zdecydował się ją zjeść i nie wiedział co zrobić z muszlą to przyjmę xD
@szybki_zuk w akwarium nie da rady bo żyją zakopane w mule :D pustych muszli znajdowałem dużo ale nie aż takich kolosalnych rozmiarów, z resztą ten glut jest pewnie ze dwa razy starszy ode mnie więc jakoś by mi go szkoda ))¯_(ツ)_/¯ No i ostatecznie ta miejscówka zarasta a taki małż że 3l dziennie (przy tych rozmiarach pewnie więcej) przefiltruje więc byłby to strzał w kolano, ta kałuża to enklawa, 0 Januszy i
Pobierz
źródło: comment_OKor1fYJSLtUnf2iZj2qag5VWArgVmMQ.jpg