Wpis z mikrobloga

@niedlapsa: o jezus w sumie to moze byc automat no tak do koszuli i garniaka tez zeby byl i fajnie jakby nie byl niklowany bo nie wiem z czego robia zegarki a na nikiel jestem uczulony
  • Odpowiedz
@KrzY: 3-5k to budżet w którym te bardziej "pożądane" zegarkowe marki pchają kwarcowe mechanizmy, i koszą większość sumy za logo. Za te 2-4k dostaniesz automat ETA, szafir, antyrefleks i magiczne Swiss Made (jak ta Certina)
  • Odpowiedz
@robvan: jaki jest odpowiedni budżet dla laika? Jeśli nie chce sprowadzać zegarka z zagranicy to właśnie jest granica od której zaczynają się w miarę porządne zegarki mechaniczne z szafirowym szkłem i antyrefleksem.

Mechanizm może tu być rzeczywiście kwestią dyskusyjną bo kwarc jest dokładniejszy i wygodniejszy zwłaszcza dla laika, ale jak już się ma taki budżet to warto pomyśleć nad automatem bo jest bardziej "prestiżowy".
  • Odpowiedz
  • 0
@koniecswiatajestbliski szczerze mówiąc nie wiem ale na pewno jest to dużo mniej niż 3 tysiące. Z zegarkami jest ten problem że ten za 100 zł i ten za 3 tysiące złotych będą działały dokładnie tak samo. Do tego różnice między tymi dwoma zegarkami jeżeli już zauważy to 0,1% ludzi. Przeciętny człowiek nie odróżni Longinesa od Lnginesa z Ali. To nie samochód dla szpanu czy luksusu gdzie można się "pokazać na mieście".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrzY: sarb033/035/017 lub z wyższych serii sarx czy coś. Z diverów steinhart/glycine combat sub/davosa ternos/squale, ale one różnie wchodzą pod mankiet (glycine jest bardzo cienki jak na divera, jak Ci się podoba to polecam).
  • Odpowiedz
@inzynier_robert: a jak chcesz kupic cos na czym sie nie znasz to wchodzisz do sklepu i bierzesz to co najdrozsze w twoim budzecie czy jednak jakos chcesz sie dowiedziec XD
  • Odpowiedz
@KrzY: jak przebywasz w towarzystwie gdzie odróżnią zegarek za 500 zł od zegarka za 30 tys to warto jest zainwestować w taki, a jeżeli obracasz się wśród pastuchów to nie zauważą, ew. jak już powiesz im ile kosztował to pomyślą, że to podróba, lub ściemniasz. tyle w temacie:)
  • Odpowiedz