Wpis z mikrobloga

Mirki,
czy przed jakimiś stresującymi wydarzeniami w życiu też towarzyszy Wam poranna biegunka? Jak sobie z nią poradzić oprócz zażycia stoperanu - który czasami też nie zadziała od razu...
Czy to jest objaw jakiś lęków czy innej #depresja ? Trzeba z tym iść do psychiatry czy raczej normalnie dla większości ludzi i się tym nie przejmować? #przegryw #psychologia #psychiatria
  • 14
@xv21: No psychoterapia napewno też jak masz jakieś wielkie problemy ze stresem. Poczytaj sobie o stoicyźmie, polecam ten styl życia ( ͡° ͜ʖ ͡°) "Piotr Stankiewicz - Sztuka życia według stoików" - trudna książka ale warto, coś takiego jak stres później nie istnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RamsayBolton: no czytałem o tym ale nie objawia mi się to w inne inne zwykle dni w roku, zawsze tylko w sytuacjach stresowych 2-3 razy w miesiącu średnio... N arazie receptą jest wstać wcześniej o 2 godziny i czekać aż stoperan zacznie działać i wtedy można wyjść z domu - jednak chciałbym normalnie funkcjonować i się od tego uwolnić...
@aardwolf: no to ja mam tak samo, jak pierwszy raz samochodem na wakacje jechałem co całą noc nie mogłem zasnąć a później 10h drogi musiałem jechać...
@xv21 ło panie, 2-3 razy w miesiącu to nie jest źle, ja mam parę razy w tygodniu, tak zwana nerwica z #!$%@?ą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pomaga loperamid czasami (ale nie zawsze) i hydroksyzyna.
@isilien171 rodzinny mówi: eee, jelito drażliwe, idź pobiegać czy coś. Tak było w moim przypadku, dostałem jakieś leki na trawienie które nic nie pomagały, później sam poprosiłem o hydroksyzynę, działa w odróżnieniu od tamtych, a opakowanie kosztuje coś koło dyszki..