Wpis z mikrobloga

#japonia hej idę do Japończyków na poobiednie spotkanie ale przy stole. Myśle aby przynieść jakieś przekąski lub samemu coś przygotować. Czy Jest na taka okoliczność jakiś #savoirvivre ?
Pewnie wezmę butelkę wina i opakuje ja w tradycyjny japoński sposób ale pokusił bym się o przygotowanie jakiegoś dania na zimno lub do podgrzania w piekarniku
  • 5
  • Odpowiedz
@mario-zdk: to kilka rzeczy. Zakładam ze chcesz to zrobić bardzo zgodnie z savoir vivre 1. Prezent powinieneś dać przy stole, wyjęty z siatki / torby, etykietą w stronę osoby której dajesz. 2. Jeśli chodzi o gotowanie to podobno średnio. Jeśli Japończycy nie powiedzieli ci ze chcą spróbować twojej kuchni albo nie zasugerowali żebyś im coś ugotował, to lepiej jak upieczesz ciasto albo jakieś przekąski, ale takie które można jeść przez tydzień
  • Odpowiedz
@mario-zdk: wino będzie ok jeśli wiesz że gospodarze lubią wino. Podajesz tak jak napisałem - wyciągasz z opakowania przy stole i dajesz gospodarzowi etykieta do niego. Co do przekąsek to nie mam pomysłu, najważniejsze żeby się nie popsuły w jeden dzień. Jeśli gospodarze nie piją wina albo wiesz czy piją to może lepsze będzie sake?
  • Odpowiedz