Wpis z mikrobloga

Właśnie wróciłem z 2 tygodniowego bana, bo pan który zapytał się jak wykorzystać numer karty bankomatowej z kodem CVV itd poczuł się urażony nazwaniem go "złodziejem" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moderacja przyklepała jako naruszenie dóbr osobistych, bo cytuję...

Wykop ma obowiązek usuwać naruszenia dóbr osobistych, w tym również takie określenia jak "złodziej", jeśli osoba pokrzywdzona nie była karana prawomocnym wyrokiem sądu.


Zastanawiam się jak @a__s i @wykop oraz @moderacja sprawdzili czy takiego wyroku nie było? Może był karany za takie czyny wcześniej? Macie dowody?

Dodatkowo moderacja po licznych zgłoszeniach wpisu na temat tej karty, nawet go nie skasowała, tłumacząc to tym:

Przypominamy, że zgłoszone w jednym wątku komentarze, nie są moderowane zbiorczo. Każda zgłoszona treść to osobne zadanie w panelu zgłoszeń, dlatego czasem może wydarzyć się tak, że komentarze w danej dyskusji zostały zmoderowane częściej niż główny wpis. Kolejność moderowania treści zależy od czasu wykonania zgłoszenia, a także od wagi zgłaszających oraz zgłoszeń.


Oczywiście wpis dalej wisi:
https://www.wykop.pl/wpis/38028401/mam-numer-czyjejs-karty-kredytowej-bez-pinu-jak-to/

Dodatkowo administracja ręcznie zakopała znalezisko na ten temat przed samym wejściem na główną:
https://www.wykop.pl/link/4732237/afera-ban-za-nazwanie-zlodziejem/

Nie muszę chyba mówić, że odwołanie od bana nie działa? Dostałem tylko mail: twoja wiadomość została przekazana do działu moderacyjnego xD

Traktujecie swoich użytkowników jak ostatnie ścierwa

#moderacjacontent
  • 50
Wołam zainteresowanych (168) z listy aferowa
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Sponsor: Grupa Facebookowa z promocjami z chińskich sklepów

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @DurzyPszypau @haujot @twinzpl @Dziki_Bigos @jedrzej-z-wadowic @Ssslave @QBA__ @Slowbro @zawadiakanarewirze @gosvami @eM-Ka @JestemZSosnowca @JudaszowyBudyn @xMrWywroteK @Felix_Felicis @koslin @vomar @Ahir @uzbek23 @stsgol
@top_czipsy Widziałem już takie praktyki, przy aferach jak euroweek - powstaje zielonka, oczywisty troll, zaczyna wyzywać norników i prawaków bardzo, bardzo wulgarnie, moderacja zgłoszenia zielonki za obrażanie i multikonto odrzuca.

Jak ktoś da się zielonce sprowokować odpisze mu brzydko to autor komentarza dostaje bana XD

Zielonka po takich czystkach usuwa konto..