Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem, dziewczyna chce założyć sobie bloga ( ͡° ʖ̯ ͡°).. Właściwie nie mam nic przeciwko, bo warto mieć jakieś pasje ale sęk w tym, że mi każe zająć się stroną techniczną czyli postawienie strony, grafika itp. Fakt, miałem informatykę w liceum i na WordPressie nie raz coś robiłem, lecz było to dawno temu i w sumie mało pamiętam. Pytanie do Was mam jedynie takie, jak wygląda to cenowo? Rozumiem, że koszt główny to hosting i domena, coś jeszcze do tego trzeba dołożyć? Polecicie jakąś stronę, która oferuje takie usługi właśnie pod bloga, czy coś w ten deseń? Wrócę do domu to sobie zerknę ale tyle tutaj Was, więc ktoś powinien wiedzieć mniej więcej ʕʔ
#kiciochpyta #blog #stronywww #informatyka
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lenvrt: jeśli dopiero zaczyna to lepiej postaw całą stronę na darmowym hostingu wordpress.com albo coś w ten deseń,domenę zazwyczaj masz na rok za free. Ewentualnie jeśli już chcesz płatny hosting to w az.pl mieli ostatnio jakieś fajne przeceny,może jeszcze są. Sam za hosting na rok zapłaciłem ~40zł i mi to styka w takim planie. Jeśli chcesz aby ktoś zrobił dla niej szablon pod wordpressa to koszt zależy głównie od skomplikowania
  • Odpowiedz
@lenvrt: albo jeśli już to 000webhost oferuje jakiś gówno hosting za free i możesz podłączać domenę. domeny .tk kiedyś za free były też możesz i tak się wycfanić ;]
  • Odpowiedz
  • 0
@xeerxees: nie wiem tak naprawdę czy będzie czy nie, na pewno podchodzę sceptycznie do takich rzeczy, choć predyspozycje na pewno ma patrząc po innych blogach. Wiem za to, że ciężko wypromować takiego bloga, więc z początku żeby się nie zniechęciła, no to jednak lepiej niech wie, że to mała szansa się wybić
  • Odpowiedz
@lenvrt: pierwszy rok serwer i domena to jakieś grosze. Nawet coś w granicach 60zl /rok. Dla takich prostych stronek używam webd.pl, bardzo tanio i support szybko odpisuje.
A zainstalowanie Wordpress i podpięcie domeny to jakieś Max 30 min
  • Odpowiedz
  • 0
@Vaal: zerknę po powrocie do domu. Rozumiem, że nie jest to jakoś bardzo skomplikowane, tym bardziej że kiedyś jakąś styczność tam miałem
  • Odpowiedz
@lenvrt: możliwe ze maja mechanizm który sam ci Wordpress zainstaluje. Weź najmniejszy serwer z możliwych na miesiąc na test a dalej to już pójdzie
  • Odpowiedz
@lenvr, możesz skorzystać z naszej oferty, gdzie w cenie najtańszego pakietu hostingowego (z kodem rabatowym FH50 tylko 5 zł netto/miesiąc) dostaniesz kreator stron + darmowy poradnik, w którym opisujemy jak od zera zbudować własną stronę opartą właśnie o WordPressa. Pod prostego bloga wystarczy na pewno.

Zapraszamy do 14 dni darmowych testów: www.futurehost.pl/serwery-www

Z pozdrowieniami,
Zespół Futurehost
  • Odpowiedz