Wpis z mikrobloga

Jeśli pamiętacie informację o tym, że chcemy usunąć grupy prywatne, to dzisiaj chcieliśmy zaprezentować Wam naszą wizję tej operacji. Przede wszystkim stwierdziliśmy, że grupy te w obecnym kształcie są zbyt skomplikowane - a ich podstawowa funkcja, czyli możliwość szybkiej wymiany informacji z wybraną grupą osób, jest bardzo uciążliwa. Dlatego w miejsce grup prywatnych, które prezentują dodawane do nich znaleziska, chcielibyśmy wprowadzić coś na kształt prywatnego mikrobloga - czyli mechanizmu, który jest bardziej naturalnym sposobem komunikacji. W naszej ocenie zastąpienie rozbudowanego mechanizmu dodawania znalezisk, który wymaga podania linku, tytułu, opisu etc, przez możliwość zostawienia informacji dosłownie kilkoma stuknięciami w klawiaturę, nie tylko nie ograniczy tej funkcjonalności, ale wręcz uczyni ją bardziej przystępną dla Was :-)
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykop: Jeżeli będzie to coś na kształt wiadomości trafiających tylko do określonej liczby użytkowników to jestem nawet za. Przede wszystkim dobrze byłoby, Jeżeli ABW i WGZ nie straciłyby na tym, bo jakby nie patrzec dużo tam się dzieje.
  • Odpowiedz
@FilipChG: zarządzanie dostępem do mikrobloga będzie podobne do zarządzania grupami prywatnymi.

@stefan_pompka: to w tym trudnego, że mając grupę np, dotyczącą haxballa musisz kombinować i dodawać jakieś sztuczne znalezisko, żeby umówić się z kimś na mecz, a tu po prostu napiszesz 3 słowa.

czyli użytkownicy pozamykają się w swoich hermetycznych mikroblogach nie dopuszczając nikogo z zewnątrz.


nie obawiałbym się tego, skoro przy grupach istniejących od 2 lat nadal
  • Odpowiedz
@maciejkiner: co do pierwszego to ok. nie zrozumiałem do końca. co do zamykania się w hermetycznych grupach to myślę, że tak będzie. kółka wzajemnej adoracji, jeśli można to tak nazwać, będą pisały tylko na swoich mikroblogach pomijając główny. pomysł ten mnie się akurat podoba, pozwoli na podniesienie poziomy dyskusji, niedopuszczanie osób przeszkadzających w rozmowach.
  • Odpowiedz