Wpis z mikrobloga

@bArrek: niby dlaczego? Praca, którą wykonujemy najczęściej jest wypadkową ambicji i inteligencji, więc imo dość ważnych cech człowieka. Oczywiście mówię o ludziach, którzy zakończyli już formalną edukację, a nie o studentach
  • Odpowiedz
@AurenaZPolski: Kolego, pracuję 9 lat w firmie kurierskiej więc co nieco o tej pracy wiem. Kasa z tego średnia, zapitala się często po 13 godzin w różnych warunkach pogodowych. Ciągły stres i walka z czasem. Dźwiganie ciężkich paczek. Rotacja jest duża ze względu na wyniszczającą zdrowie pracę . Jeżeli dla Ciebie jest marzeniem zarobić nawet 5000zł kosztem zdrowia to zapraszam :).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Z checia bym poznal zawody w ktorych da sie zarobic spora kase i nie trzeba studiow tylko kursy. Od siebie dodam 1

Maszynista - kurs 6tysiecy pln trwajacy 2 lata potem zarobki od 3500 do 8000( prywatni przewoznicy) i praca pod telefonem np 2 w nocy i ze za godzine jedziesz.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem Oficer wachtowy na statku. Na początku zarobki 3300 euro na rękę (bardzo realne statku mało specjalistyczne), po awansie na chefa oficera też po kursie i praktyce 6800euro następnie znowu praktyka + kurs i finalnie Kapitan Żeglugi Wielkiej zarobki 9000-10000 euro. Wszystkie kwoty podane są "na rękę". W trakcie rejsu nie wydajesz nic bo wszystko masz za darmo no chyba że palisz lub pijesz ;)
  • Odpowiedz
@AurenaZPolski: Podwójne gnicie, bo kurier to chyba jak połowę paczek wybebesza i kradnie xD, no chyba że doliczamy dofinansowanie z PFRONu na słynną opcję doręczenia kurier-debil ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@molom u mnie spawacz zarabia 8k na łapę plus dodatkowo nadgodziny już nie wiem za jaką stawkę. Sprawa pociągi, nie wiem w sumie dokładnie jak wygląda jego praca i jakie elementy dokładnie sprawa, ale firma robi pociągi xd
  • Odpowiedz