Wpis z mikrobloga

  • 0
#medycyna
Czy jest jakiś specyfik, aby włosy nie wypadały garściami?
Hashimoto, 6 lat, cały czas Thyrozol, ostatnimi czasy dawka bardzo zmienna, bo z tygodnia na tydzień raz nadczynność, raz niedoczynność. Wole.

Przy czesaniu włosy mi strasznie wypadają. Czy mogę jakoś zahamować ten proces? Jakieś witaminy, dodać coś do swojej diety?
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@k___b: żonie aż tak nie wypadają włosy, ale lekarz zalecił jej cynk i selen. Po jakichś dwóch tygodniach (no, może nieco mniej), widocznie spadła ilość włosów, które wyciąga chociażby z odpływu po kąpieli, więc takie podstawowe tabletki dają radę. Nie wiem, jak spiszą się przy większym problemie, więc tak czy siak - udaj się do lekarza.
  • Odpowiedz
@k___b: vichy dercos jest zajebiste. Znam ludzi co stosują i im pomogły, jednemu na łysienie ze starości, drugiemu na typowo chorobowe. Tanie nie jest, ale warto. Zawsze możesz sobie zrobić jeszcze przeszczep z karku jak to uporządkujesz więc się nie martw, od tego też lecą :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@baran_ofiarny 6 rok thyrozol... A pamiętam jak zachorowałam właśnie lekarz mówił, że ten lek to raczej taki na chwilę powinien być, no ale jak widać mi został na trochę dłużej
  • Odpowiedz
@k___b: Mam niedoczynność i na moje włosy pomaga mi jedynie selen. Pamiętaj że przy chorobach tarczycy nie można przyjmować tabletek które zawierają Biotynę (np. najsłynniejszy ostatnio Biotebal)
  • Odpowiedz
@Annnusz: pracuje w laboratorium i wiem że przez biotebal pacjentki mają błędnie zawyżane wyniki.Niektóre z nich biorą biotebal ale conajmniej 3 dni przed badaniem trójki tarczycowej odstawiają.
  • Odpowiedz