Wpis z mikrobloga

niech jakiś ktoś obeznany w #rodzicielstwo albo #wychowanie powie mi dlaczego pomimo tego, że jestem jedynakiem i byłem przez całe życie raczej rozpieszczany i moi rodzice w wuj rzeczy robili za mnie i we wczesnych latach życia byli niemalże zbyt opiekuńczy i nie musiałem właściwie nigdy sprzątać swojego pokoju, nie mówiąc o innych obowiązkach domowych
to NIE wyrosłem na osobę, która nie potrafi sobie dupy podetrzeć, zrobić jedzenia i być niesamodzielnym? właśnie mam wrażenie, że mam odwrotnie i wszystko od pewnego momentu chciałem robić samemu i nie prosiłem nigdy rodziców o pomoc

nie wiem czy jestem jakimś ewenementem? xD bo znam takich wychowywanych podobnie jak ja i to są takie pierdoły, że szkoda gadać, dosłownie nic nie potrafią zrobić samemu + mają zbyt duże poczucie własnej wartości i uważają, że są najlepsi, a w rzeczywistości są gdzieś w tyle xD

proszę o poważny portret psychologiczny

#psychologia #dzieci #pytaniedoeksperta
  • 2
  • Odpowiedz
@niochland: Bo wychodzi na to, że rodzice rozpieszczali cię z głową. Co innego jakby robili z Ciebie księcia bananowca :D U mnie w rodzinie był taki przypadek, tylko że to była ona akurat. Taka super wszystko hiper a w wieku 15 lat dzieciak ;) Też jestem jedynakiem, rodzice jak mogą to mi pomagają, ale na swoje zachcianki typu samochód, gierki czy coś odkładam sam.
  • Odpowiedz
szkoda gadać, dosłownie nic nie potrafią zrobić samemu + mają zbyt duże poczucie własnej wartości i uważają, że są najlepsi

@niochland: Byc może jednak masz problemy, z poczuciem wartości, skoro potrzebujesz się tak dowartosciować przez #!$%@? głupot o innych xdd. Bo wiesz - jest zwykłą bzdurą, że inni jedynacy sobie nie radzą. Wyjątkiem nie jesteś, no chyba że mówimy o emocji, jaka sprawiła, że aż wynurzyłeś się z tą bzdurą
  • Odpowiedz