Wpis z mikrobloga

Hej Mirki
Na wykopie jestem już parę lat ale zawsze jako obserwator. Dopiero od kilkunastu dni coś tam sobie plusuje. Dużo już widziałem Mireczków opisujących problemy w pracy i różnych januszexów. Teraz przyszedł czas na mnie
( ͡° ʖ̯ ͡°)

Od bardzo dawna spotykam się z dwulicowością moich kolegów w pracy, ale mimo, że jest to bardzo męczące psychicznie, przywykłem do tego i już mi to nie przeszkadza. Jednak na początku było inaczej. Wspomniani "koledzy" żyli moim przyjęciem do pracy i przeszkadzało im wiele rzeczy. Oczywiście niezależnie czy coś było zgodne z prawdą czy nie wszystko przenosili do biura. Szef nabrał dystansu do mnie i chwile to zajęło zanim wszystko wyjaśniłem (jak mi się wydawało). Problem co jakiś czas powracał ale ostatnia przelała się czara goryczy.
Z racji zimy mamy mniej pracy przez co na hali częściej robimy sobie krótkie przerwy na papierosa, pogadamy, itp. Ostatnio po takiej przerwie poszedłem od razu do toalety i tu zaskoczenie. Dostaje sms. Pytanie od szefa czy mam właśnie przerwę? Jeśli mi się nudzi to mam iść do domu. Dzisiaj żałuje, że nie poszedłem ale zwolnienie dyscyplinarne raczej mnie nie interesuje. W tym samym czasie dwóch innych pracowników siedziało już od pół godziny, inni chowali sie przed kamerami. Trzech może pracowało. Dodam, że picie w pracy też dość często występuje na co jest przymykane oko. Planuje porozmawiać o tym z szefem. I tu pytanie do was. Co możecie mi doradzić Mireczki? Co robić? Wierze, że mogę na was liczyć i przepraszam jeśli coś napisałem niejasno lub coś pominąłem. W razie pytań oczywiście wszystko wyjaśnie.
#zalesie #pracbaza #januszebiznesu #praca
  • 7
  • Odpowiedz
@niemily: mi nie przeszkadza, że ktoś robi coś niezgodnego z zasadami. Mi tylko nie odpowiada to, ze zasady są stosowane tylko do niektórych osób. Ja brzydzę się donosicielstwem i czasem wolałem ja za coś oberwać niż się kimś zasłaniać. Ale czas to zmienić bo trochę już z tym nie wytrzymuje psychicznie.
Pracuje tam już 3 lata więc zagrożenia chyba nie czują :D brałem ich w pojedynkę i w sumie mam
  • Odpowiedz
szczera rozmowa z szefem na temat tego co mu, w tobie się nie podoba że się czepia. Oczywiście poparta dowodami, w formie zdjęć #!$%@?ących się współpracowników :V
  • Odpowiedz
@rabarbarowyLis: tylko ja już nie mam pomysłu jak taką rozmowę poprowadzić gdyż szef każdą taką rozmowę traktuje olewawczo. Ogólnie dziękuję za wsparcie. Nie spodziewałem się odzewu na moje wypociny
  • Odpowiedz