Wpis z mikrobloga

@Moitessier: bo po serii wymuszonych starzeń i badań można dobrać odpowiednią część wagową przeciwutleniacza. Ja starzeń miałem trzy rodzaje i trzy przedziały czasowe. Niestety, na magisterce nie ma na serię czasu, więc zostają ogólne stwierdzenia. I temat wyszedł od Pani promotor.

Podobno nikt prac nie czyta (oprócz promotora, recenzenta i chyba systemu antyplagiatowego). :)
@Moitessier: widzę, że nie ogarnąłem pierwszego pytania i odpowiedziałem inaczej niż powinienem. Tam powinno być: przeciwutleniacze, mogą też być np. stabilizatory termiczne lub UV.
Przeciwutleniacze opóźniają starzenie, bo zmiataja/wychwytują wolne rodniki, a te przyczyniają się do degradacji łańcucha.
@asd1asd: hehe mialem na mysli materialy uzyte do stabilizacji:) spoko spoko, nie badales to nie wiesz. Nie mozna przeciez zbadac wszystkiego. Tak sie pytalem z ciekawosci bo sam pracuje z organicznymi polprzewodnikami a tam degradacja to jeden z glownych problemow.
@Moitessier: tak, wystarczy przekroczyć próg perkolacji domieszką sadzy lub metalu. A tak to z pamięci kojarzę tylko poliacetylen i poli(N-winylokarbazol), w tym drugim przewodnictwo jest przez transport dziur elektronowych.

Polimery w sensie te powszechnego użytku (kauczuki, termoplasty, termo i chemoutwardzalne), ich synteza i przetwórstwo.