Wpis z mikrobloga

Mireczki #akwarystyka - czy jest gdzieś w sieci dostępne coś w rodzaju 'tablic allelopatycznych' ?
Mam we wszystkich akwariach mech jawajski, rośnie pięknie. Jednocześnie w jednym akwarium mam żabienicę - ledwo ciągnie, w innym vallisnerię - również ledwo ciągnie. Z kolei Mikrantemum Okrągłolistne i Nawódka Szerokolistna rosną super...i szukam rozwiązania.
  • 8
@Wujek_Fester: Skoro dobrze Ci rosną rośliny, które żarcie ciągnął głównie z wody to może problemem jest za słabo żyzne podłoże? Spróbuj dać jakieś kulki gliniano-torfowe lub inne kapsułki nawozowe mniej lub bardziej akwarystyczne pod korzenie tych roślin.
@Wujek_Fester: pytałeś o tytuł książki, która posiadasz? ;p Nie znajdziesz tego w takiej formie jak szukasz. Są rosliny, które nie będą rosnąć w jednym zbiorniku z róznych powodów. Wszystkie rosliny, które wymieniłeś są proste w uprawie. W związku z tym masz jakieś podstawowe braki. Co z kolei oznacza, ze w ww książce znajdziesz wszelkie informacje, których potrzebujesz.
@Couto: Własnie to jest zastanawiające - wszystkie akwaria nawożone są tak samo (proporcjonalnie do objętości of koz), wcześniej żabienicę ciąłem praktycznie co tydzień, obecnie masakra - dlatego obstawiam konflikt z mchem, jakiego wcześniej nie miałemnie miałem. Liczyłem że od wydania ksiązki były jakieś postępy w badaniach a na ich podstawie jakaś tabela :)
@Wujek_Fester: jestem pewny, ze nie tedy droga. Szukaj różnic w baniakach i na tej postawie spróbuj wyciągnąć wnioski. Np. jeden baniak jakieś skaly, drugie nie. Takie samo nawożenie, a jednak w tym ze skałami będzie podwyższona twardość, co może wpływać na przyswajanie nawozów, itd. Tak btw. miałem ten mech, zabienice i nawodke w jednym akwarium i rosły jak szalone.