Wpis z mikrobloga

A jakie są problemy białych heteroseksualnych mężczyzn? Na czym polega ich dyskryminacja? W pracy? A może w szkołach? Jest ich za mało w polityce? Są ofiarami seksizmu kobiet?


@vote_for_pedro:
- muszę pracować 5 lat dłużej od kobiet.
- nie organizują dla mnie dni otwartych na kierunkach gdzie nie ma facetów - http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/
- w polityce coraz częściej forsuje się zasadę parytetów czyli "ma być 50% kobiet" nieważne są umiejętności i poparcie społeczne ma być
  • Odpowiedz
Raczej,że biali heteroseksualni mężczyźni są najmniej dyskryminowaną grupą na ziemi


@Mirrak: tak było ale już nie jest i sytuacja się pogarsza. Może posłuchaj choćby tego nagrania ze screenshota.
szpongiel - > Raczej,że biali heteroseksualni mężczyźni są najmniej dyskryminowaną gr...
  • Odpowiedz
Podasz jakiś przykład poza studiami w USA?


@vote_for_pedro: po co skoro i tak je zignorujesz. Masz masę przykładów w znalezisku, którego screenshot wkleiłeś. Czyli miałeś pod nosem i postawiłeś zignorować. Przesłuchaj ten materiał ¯\_(ツ)_/¯

Tu masz dwa inne linki do sprawdzenia i
  • Odpowiedz
@Rv0000: Ale to nie są przykłady dyskryminacji. Wejście do klubiku drożej niż loszki. Nawet wiek emerytalny to nie jest dyskryminacja mężczyzn.

Dyskryminacja jest wtedy, kiedy idziesz sobie przez miasto a wszędzie masz tabliczki "whites only".
Dyskryminacja to systemowe, prawne czy też społeczne WYKLUCZENIE pewnej grupy z racji kolory skóry/orientacji/czy też płci.

To, że powstał parking dla kobiet oznacza, że mężczyźni nie mają gdzie zaparkować? Nie, są po prostu miejsca z
  • Odpowiedz
drodzy państwo, wszystko już jasne, można się rozejść, dyskryminacja jest tylko wtedy kiedy voteforpedro tak powie XD
  • Odpowiedz
To, że powstał parking dla kobiet oznacza, że mężczyźni nie mają gdzie zaparkować? Nie, są po prostu miejsca z odrobinę większymi miejscami, w jakimś tam centrum handlowym. Błagam, to nie jest dyskryminacja...


@vote_for_pedro: czyli miejsca "tylko dla białych" w autobusach to nie była dyskryminacja?

Dyskryminacja jest wtedy, kiedy idziesz sobie przez miasto a wszędzie masz tabliczki "whites
  • Odpowiedz
@Yukio_Mishima:

,,,, To jak są najmniej dyskryminowani to już można dyskryminować, ale tylko troszeczkę, tak?,,
,,

Tutaj. Zarzucasz mi, że to napisałem, czyli popełniasz błąd logiczny sofizmatu rozszerzenia.
  • Odpowiedz
@Morf: Serio porównujesz parking do segregacji rasowej? Co trzeba mieć w bani. Weź sobie poczytaj, obejrzyj film jak wyglądało życie czarnoskórych w USA, bo to się nóż w kieszeni otwiera. Siedzisz sobie przed komputerkiem i wypisujesz takie kocopały.
  • Odpowiedz
ja tutaj się zgadzam, że dyskryminacja jaka miała miejsce dawniej, czyli dyskryminacja kobiet, Murzynów, numerus clausus w Polsce etc, była gorsza, po pierwsze bo zwykle miała bardziej dotkliwe formy(szczególnie rasowa), po drugie zwykle te grupy nie cieszyły się w społeczenstwe silną pozycją. Nie oznacza to, że wszelkie parytety i akcje afirmacyjne są dobre. Każdego powinno się traktować po prostu jak człowieka. Wybory do parlamentu- płeć się nie liczy, tylko zdanie wyborców, rekrutacja
  • Odpowiedz