Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@SmieszkaMewa: Na zamkniętym też byłam i nie chcę się tam ponownie pakować.
Też znalazłam tę informację, tylko nie wiem, czy wystarczy zgłosić się tam tak "z ulicy", czy najpierw trzeba skierowanie i dopiero rozmowa z ordynatorem.
Myślałam, że uda mi się dziś psychiatrę o to zapytać, ale jak na złość akurat dziś w przychodni przy szpitalu skończyły się "numerki" i dopiero w przyszłym tygodniu mogę przyjść.
@Zaff: wydaje mi się że warto skierowanie mieć ze sobą, nie sądzę, żeby tak każdy mógł się zgłosić jak to stwierdziłaś „z ulicy”
Zawsze możesz do nich zadzwonić i zapytać :)
@Zaff: Skierowanie jest potrzebne, jest takie samo jak do szpitala psychiatrycznego - może je wystawić także lekarz POZ. W szpitalu w Abramowicach funkcjonują 2 oddziały dzienne: psychiatryczny oraz zaburzeń nerwicowych (na tym byłem i mogę coś o nim powiedzieć). Oczywiście wszystko zależy z jakimi problemami przychodzisz, u mnie to są wahania nastroju i lęki, więc terapeuta stwierdził, że ten oddział nerwicowy będzie okej. Najpierw odbywa się rozmowa kwalifikacyjna z terapeutką (pracują
via Android
  • 0
@Michupichu: Bardzo dziękuję za taką konkretną odpowiedź. A to umówienie samodzielnie na rozmowę trzeba osobiście załatwić czy pod którymś numerem telefony to można ogarnąć? Jeśli osobiście, trzeba iść do tego dworku na terenie szpitala?
@Zaff: Akurat można telefonicznie na oddział nerwicowy się umówić, nr to 81 728 63 30, najlepiej dzwonić jakoś z rańca tak pomiędzy 7:30 a 8:30 albo po 12 (tutaj nie gwarantuję, że ktoś odbierze, bo mogą mieć indywidualne). Oddział dzienny nerwicowy jest w budynku za dworkiem (tam też chyba jest poradnia psychologiczna), to budynek pomiędzy dworkiem a tym dla podsądnych.