Wpis z mikrobloga

Witam was kochani. Mój pierwszy wpis pod tym tagiem i wjeżdżam z pytaniem. Z jakiego tworzywa modele wolicie?
#modelarstwo

Jaki model do sklejania preferujesz?

  • papierowy 17.4% (12)
  • plastikowy 82.6% (57)

Oddanych głosów: 69

  • 21
  • Odpowiedz
@Izaack: Raz próbowałem sklejać papierowy i powiem, że jest to zabawa dla prawdziwych fanów. Ale jak raz widziałem u kolegi całą kolekcję papierowych statków, samolotów to naprawdę wygląda pięknie.
  • Odpowiedz
Zazwyczaj przeplatam, dłubię zarówno w kartonie jak i plastiku. W kartonie bawię się z wszelakimi zamkami, natomiast z plastikowych lubuję pływadła - pancerniki, niszczyciele etc..
  • Odpowiedz
@Kresowiec ale są takie istnie papierowe te np Canon creative park czy jak to się nazywa składałem z tego pociąg bo nie potrzeba zbytnio umiejętności do sklejania a i tak frajda z pieprzeniem się pół dnia z wycinaniem i klejeniem
  • Odpowiedz
@Hubercikus: Powiem ci tak, dla mnie pod względem wizualnym, owy rodzaj modeli wygląda ładniej, widać każdy detal robiony z osobna. Tylko trzeba mieć do tego chęci i "delikatność"( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@Kresowiec zupelnie inaczej wyglada skladanie. Elementy zywiczne potrafia sie minimalnie odksztalcac i konieczne w takiej sytuacji jest prostowanie w cieplej wodzie. Czesci nie wycinasz z ramek tylko usuwasz kostki wlewowe. Kleisz tylko i wylacznie przy pomocy kleju cyjanoakrylowego, zwykly do plastiku sie nie nadaje. Przed malowaniem model trzeba tez odtluscic. No i ceny sa znacznie wyzsze. Kwestia tego typu, ze w zywicy masz czesto robione modele ktorych nikt inny nie robi.
  • Odpowiedz
@IchVersteheNicht: ciekawe, patrząc na tą drezyne myślę, że efekt końcowy jest widowiskowy. Przy tym no jak mówisz, jak ktoś szuka modelu jakiego nie znajdzie plastiku będzie miał w żywicy, tylko no np. cena modelu w żywicy (1:35) już może go odstraszyć i sobie wróci do plastiku lub kartonu.
  • Odpowiedz