Wpis z mikrobloga

Czy możliwym jest by silny i dość długotrwały stres powodował chudnięcie? I to spore?

Ważę ok. 82 kg przy 186 cm wzrostu. Mam dość ciężki okres od września. Ostatni miesiąc całkowicie do dupy. Praktycznie ciągle jestem zestresowany. Przy w miare normalnym jedzeniu schudłem około 3 kg.(ostatni miesiąc) Praca przy komputerze, z raz w tygodniu dłuższe wyjście gdzieś na dwór, zwykłe prace codzienne w domu. Zjadam z 2-2,2 tys kalorii. Ciężko mi zjeść więcej. Może to być za mało ale waga i tak szaleje. W ostatnie 2 dni spadło z 600 gram co jest raczej dla mnie niemożliwe, nawet jedząc mniej.

  • 4
@Petty94 zdecydowanie. Też miałem taki okres (ale to brzmi) że ważyłem kilka kilogramów mniej niż obecnie gdy znacznie mniej się stresuję. Zapewne zależy to też od genetyki itp bo jeden w stresie nie może jeść a inny się obżera.
@Petty94: to jest efekt działania kortyzolu który wyniszcza organizm, jest to inny rodzaj chudnięcia niż przez bieganie i siłownie, ciało jest ogólnie słabe i wszystkie ruchy są spowolnione i bardziej „przemyślane”, wolniejszy chód, ogólnie brak zbędnych ruchów - jak to masz to to jest to