Wpis z mikrobloga

Su-22 przynajmniej do 2025 roku, oblatany w 1966 r :D czyli prawie 60 lat!
Ja wiem, że w samolocie można wszystko wymienić i teoretycznie wiek oblatania nie znaczy wszystkiego, ale jednak trochę to śmieszne :D
bo idąc tym tokiem, to pierwszy samolot braci Wright też miał skrzydła i stery itd.
Tym bardziej, że to będzie połowa czasu istnienia lotnictwa na świecie :D
Mimo wszystko kocham nasze Suki, z mordy wyglądają groźniej niż pedalskie ;) F-16 :D (ten wymoczek u dołu)
https://www.tvp.info/40838333/wojsko-chce-kupic-bomby-dla-samolotow-su22

#lotnictwo #polska #wojsko #su22 #ciekawostki
27er - Su-22 przynajmniej do 2025 roku, oblatany w 1966 r :D czyli prawie 60 lat!
Ja...

źródło: comment_oilsS2mRPV7AIt60ob3wl6995yeWmBgj.jpg

Pobierz
  • 19
Su-22 przynajmniej do 2025 roku


@27er: no nie jest to wielkie zaskoczenie, bo czym niby mieliby je zastąpić w ciągu najbliższych 6 lat? Pozostaje nadzieja, że przetarg zostanie rozpisany w tym roku. Wtedy może pierwsze dostawy nowych samolotów byłyby faktycznie w okolicach 2025 r.
@dziczyznaa: bo odrzutowce na ktorych wczesniej szkolili nijak mialy sie do f16, awionika iskry a awionika bielika to jak maluch i merol. A chyba dazymy do tego, by przejscie pilota z samolotu szkolnego na bojowy nie wymagalo oduczenia sie 90% odruchow ktore wpoil sobie w trakcie szkolenia.
@dziczyznaa: Bo się Iskry sypią gorzej niż Suki? Tak tylko przypomnę, że mniej więcej w czasach jak rury mieszkania 4 wchodziły u nas do użytku, planowano już wymianę Iskier. Jak kufajmany proponowały nam modernizację Suk na francuskich częściach, wymieniano Iskry na Irydy(hehehe), jak kupowaliśmy Vipery, olano wymianę Iskier, jak biedamodernizowano Suki i MiGi wszyscy mieli w dupie Iskry. To ile mają teraz tych Jaków kupić? ( ͡° ͜ʖ ͡