Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić fenomen zespołu Closterkeller? Nigdy go nie trawiłem, ani w latach 90tych jako kilkulatek ani w przeciągu kilku następnych dekad. Nie umiem go odbierać inaczej niż jako grafomanię i kicz. Wiele zespołów gotyckich (chociaż obecnie brzmieniowo im bliżej do metalu) operuje kiczem, ale robi to z przymrużeniem oka. Natomiast tutaj mamy do czynienia z czymś co sili się na bycie czymś głębokim i egzystencjalnym, ale moim zdaniem ponosi za każdym razem klęskę jak Napoleon pod Waterloo. Naprawdę jakbym się nie starał, to nie ogarniam o co chodzi. I wcale nie pomagają w tym teledyski zespołu i nie mówię tu tylko o tych najnowszych, ale o w zasadzie każdym jaki ten zespół "spłodził".

Z chęcią wysłucham przeciwnych opinii, ale chyba niewiele mi to da i popularność tego zespołu na zawsze pozostanie dla mnie czymś co sąsiaduje ze zjawiskami paranormalnymi i fenomenem UFO.

#goth #coldwave #punk #postpunk #newave #metal #polska #polskamuzyka #muzyka #sztuka
y.....o - Może mi ktoś wyjaśnić fenomen zespołu Closterkeller? Nigdy go nie trawiłem,...
  • 20
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yamnichek_pyesio: Ja lubiłem i w sumie nadal lubię płytę Cyan. Reszta mi nie wchodzi w ogóle. To taki sentyment z dzieciństwa. Widzisz ja np. Nie rozumiem fenomenu The Doors i np. The Who, a ludzie od dekad uważają za fundament i kult. Jeden lubi jabłka a drugi jak mu nogi śmierdzą ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@yamnichek_pyesio: Ale mi przypomniałeś - słuchałam namiętnie kilkanaście lat temu. Fenomen Closterkeller opierał się na całkiem fajnych nutkach trochę innych wszystkie, tekstach, na tle co drugiej piosenki z refrenem sia...la...la..la się wyróżniały. Akurat "Agnieszka" to słaby kawałek, lepsze są Dlaczego noszę broń?, Władza, California. Teledyski słabe jak widzę, ja słuchałam jeszcze z kaset i tego się nie widziało ¯\_(ツ)_/¯
Kurde z 15 lat tego nie słyszałam.
krytyk1205 - @yamnichekpyesio: Ale mi przypomniałeś - słuchałam namiętnie kilkanaście...
  • Odpowiedz
enomen Closterkeller opierał się na całkiem fajnych nutkach trochę innych wszystkie, tekstach, na tle co drugiej piosenki z refrenem sia...la...la..la się wyróżniały.


@krytyk1205: czyli po prostu brak styczności z czymś lepszym? I to w kraju, który rocka gotyckiego reprezentują zespoły takie jak Siekiera, 1984, Joanna Makabresku i inne poprzedzające stażem Closterkellera?
  • Odpowiedz
@yamnichek_pyesio: Różne dziwne rzeczy się słuchało. Jak masz naście lat to takie coś Ci się spodoba i wtedy tak uważasz. Zresztą zobacz ile gówna było Coco Jambooo i wyginający się Mr President, Orła cień co 10 minut na wszystkich stacjach na zmianę wszystko się może zdarzyć, wyjące The Kelly Familly. To dopiero była żenada ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz