Wpis z mikrobloga

@niepoprawny_pesymista: stawiam na kogoś kto pod Twoim blokiem testuje wzmacniacz do CB.
Modulacja AM ma to do siebie że potrafi się zdemodulować na czym popadnie.
Stacje numeryczne pracują emisją jednowstęgową. Szansa na przypadkową demodulację na zwykłych słuchawkach jest bardzo bardzo mała.

Sprawdź sobie na innych słuchawkach albo postaraj się maksymalnie skrócić (zwinąć) kabel. (ewentualnie jak jest zwinięty to rozwiń i sprawdź czy odbierasz lepiej)
@PrawieJakBordo: Niestety nie udało mi się nagrać. Zanim połapałem się jak w W10 zmienić ustawienia mikrofonu itp., to przestało nadawać.

@wbielak: Pamiętam, że jakieś 10-15 lat temu czasami stary telewizor też potrafił łapać jakieś dziwne fale, ale tamte przypadki podchodziły raczej pod policję albo krótkofalowców. Nie mam o tym zielonego pojęcia, więc ciężko mi o tym pisać.

Nie wiem czy przypadkiem blok obok jakiś facet nie bawi się w radiokomunikację,
@niepoprawny_pesymista:
To jeśli sąsiad bawi się radiem to jak go spotkasz to daj mu znać.
Jeśli takie jaja się dzieją to ma problem z instalacją antenową i/lub źle wysterowany wzmacniacz.
Tak czy inaczej jak ma chociaż 3 sprawne zwoje mózgowe powinien Ci podziękować za info. Bo on po to ładuje moc do anteny żeby nadawać tam gdzie nadawać chce. A jak nadaje tam gdzie nie chce to są straty sygnału. A
To jeśli sąsiad bawi się radiem to jak go spotkasz to daj mu znać.


@wbielak: Facet mieszka blok obok, ale nawet nie wiem jak wygląda, nie znam człowieka (wiem tylko, że od lat na dachu budynku jest antena albo nawet dwie), więc nie mam jak mu powiedzieć. Zresztą możliwe, że to nie on, bo po sprawdzeniu na http://qrz.pl/mapa.asp wyszło, że w najbliższej okolicy jest aż 4 krótkofalowców (choć nie wiem na