Wpis z mikrobloga

@miki4ever: miałem niezły mind fuck, bo myślałem, że to post o Tomaszu Frankowskim, który przecież też grał w Chicago Fire. Ja się cieszę, bo jestem fanem serialu o tej nazwie. :P A tak serio to chyba Europy by nie zwojował, więc chce sobie zarobić i pożyć w fajnym kraju. Dalej do kadry, no ale cóż. ¯\_(ツ)_/¯
będzie żyć jak król, swoje zarobi


@willyq: WIecej zarobilby np. w Rosji, gdzie nadal moglby grac w reprezentacji. Akurat MLS nie placi az tak duzo, rozumiem taki wyjazd po 30, ale w takim wieku? Praktycznie zamkniecie kariery.

@klcn123: W Europie by nie zagral w Realu, ale w takiej Belgii czy Rosji spokojnie, mialby tam tez lepsza kase i reprezentacje.
@miki4ever szczerze powiedziawszy też mając do wyboru polskie Chicago, a zimną Rosję wybrałbym to pierwsze. Jakby poszedł do Rosji to już by tam został praktycznie do końca kariery, gdyż mało kto wyjeżdża z tamtej ligi. Natomiast moim zdaniem MLS się zmienia i przestaje być ligą dla emerytów
@avers91: czyli wyjechał tam, żeby budować karierę? Trochę bez sensu. Poza tym ja bym jednak wolał w Rosji, Chicago nie jest tak przyjemne do życia, dużo fajniej jest w Michigan czy Iowie.
@Sojerr: nie mówię, ze się nie da, ale jest to mocno utrudnione i nie wszyscy dają radę. Jeszcze inna sprawa, ze łatwiej dostosować się lecąc ze wschodu na zachód.
@miki4ever: no jest niby rocznik Piątka, ale to już nie taki młody wiek i raczej nikt nie mówił o wielkim talencie w jego przypadku - po prostu niezły chłopak. Liga rosyjska jest solidna i pewnie do Moskwy by poszedł, ale Grozny i za mniejszą kasę? Z kolei w poprzednich okienkach niby zainteresowanw były Caen czy Lokeren, ale to nawet nie są solidne średniaki. MLS jest spoko dla ofensywnych graczy, a taka
@miki4ever: Jak dla mnie, bardzo dobra decyzja. Jeżeli wiesz, że nie podbijesz Europy, a w kadrze też nie jesteś jakimś pewniakiem, to rozsądne jest, by łączyć przyjemne z pożytecznym, tak jak Mierzejewski. Gość też mógł jeszcze wrócić do poważnej piłki, pojechać na Mundial, Euro, ale wybrał inne życie. Jedni pogrzeją ławę w Niemczech, inni w Rosji, jeszcze inni we Włoszech czy Francji i tak im przeleci "kariera" w poważnej piłce, a
@miki4ever: Temat odejścia Frankowskiego przewija się chyba od lata 2017 roku. Z tego co pamiętam to w listopadzie dostał pierwsze powołanie do seniorskiej kadry i chyba sam jeszcze bardziej się nakręcił. Caen oferowało 200 tys. euro, jeśli się nie mylę, a za taką kwotę Kulesza go nie oddał. Przemek nie krył niezadowolenia tym faktem, a Mamrot pośrednio w wywiadach dawał znać, że ciężko go zmotywować. Jeśli pieniądze się zgadzają to niech