Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, piszę do was z pytaniem (a właściwie z trzema).
Zastanawiałem się nad wyjazdem z mojego miasta na drugi etap studiów. W tej chwili myślę o Warszawie, Wrocławiu albo Krakowie. Niestety raczej niewiele dostanę od rodziców.
1. Mógłby ktoś napisać ile kosztuje życie w każdym z tych miast? Głównie chodzi mi o jedzenie, środki czystości itp. Ceny akademików to akurat łatwo sprawdzić.
2. Niedługo zostanę inż. Automatyki i Robotyki. Mam też 7 miesięcy doświadczenia w zawodzie (jako programista) i 3 miesiące doświadczenia w php (w tym akurat nie chcę się rozwijać, pracowałem w tym, bo łatwo było szybko i zdalnie zarobić, ale jeśli zdarzy się jakaś dobra praca to wezmę), i całkiem dobry angielski. Myślicie, że znajdę jakąś pracę z elastycznym czasem pracy w zawodzie? Jeśli tak to ile mogę dostać na początek? (Oczywiście chodzi o wyżej wymienione miasta).
3. Wiecie jak wygląda dostanie stypendium dla najlepszych studentów jeśli przyszło się z innej uczelni, może słabo szukam ale nic nie mogę znaleźć, jak ktoś miał podobnie to niech da znać.
#kiciochpyta #pytanie #programowanie #warszawa #wroclaw #krakow #automatyka
  • 16
@RamsayBolton: Też mi się tak wydaję. Tylko jak Rodzicom coś wspominam o Warszawie to od razu o niej mówią jakby tylko milionerzy tam mogli normalnie żyć, więc chciałem to zweryfikować.
@mikau: Jak na razie najbardziej myślę o Wrocławiu.
@MisieRzadza: Tylko mi nie chodzi o pracę kierownika, a najlepiej młodszego programistę, w drugiej swojej pracy to nawet większość rzeczy zdalnie robiłem :), a pracowałem bez technicznego wykształcenia. Do tej pory szedłem do gości od labek i pytałem się czy mogę chodzić na zajęcia z inną grupą, jak sobie dobrze plan ułożyłem to nawet nie musiałem wykładów omijać
@pralekwalek: O taką
@fillif: 500 zł na utrzymanie wystarcza przy braku rozrzutności; rozbieżności w kwotach między miastami widać w restauracjach, pubach, ale jak zostało powiedziane wcześniej - markety są wszędzie te same.
Ewentualnie w Krakowie wydasz więcej na obwarzanki. ;)
@fillif: idź do Warszawy na zaoczne i do pracy. Jako programista z pierwszym doświadczeniem bez problemu znajdziesz pracę, a już na pewno taką, z której Ci wystarczy na utrzymanie. Za 2k złotych spokojnie się utrzymasz mieszkając w wynajmowanym pokoju, w akademiku powinno być taniej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fillif: wroclaw:
pokój 850-1200 zależne od lokalizacji i standardu.
Kawalerka 1700 -2300 j.w.
Środki czystości + jedzenie to 500zl minimum.
Internet 50zl.
Na mieście lunch zaczyna się od 20-25zl, chociaż znajdziesz miejsca gdzie zjesz od 10-15zl.
Do wszystkiego dolicz paliwo/bilet na komunikację miejską. Pieniądze na ubrania żeby kupić coś od czasu do czasu. Pieniądze na wyjście na piwo/randki/przyjenisci.

Ja mam wrażenie że cena życia we Wrocławiu jest Ala sama jak w