Wpis z mikrobloga

@tptak: ten zakwas według przepisuj ma być gotowy po 3 dniach, a potem to go dokarmiać (ale w sumie nie wiem przez ile) albo do lodówki (tez nie wiem ile go przechowywać można ) ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Malcolmpl: Co masz na myśli w porządku? I nie wiem czy mi miejscu w słoiku starczy (dokarmiam do po pół szklanki woda i mąka). Sory za takie może oczywiste dla Ciebie pytania, ale to mój pierwszy zakwas i się uczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie wiem przez ile


@MrsHyde: bez końca. Jak zje to trzeba dać więcej, a od czasu do czasu upiec chleb. W lodówce karmię was na tydzień - dwa, przed pieczeniem wyjmuję i dokarmiam. Jak po kilku miesiącach się ustabilizuje, może wytrzymać i miesiąc.
@tptak: aha ok. Też myslisz, że gotowy zakwas po 3 dniach to za krótko? Co może być z nim nie tak? W sensie z chlebem z takiego zakwasu?
Sory za takie może oczywiste dla Ciebie pytania, ale to mój pierwszy zakwas i się uczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MrsHyde: Jak nie widać pleśni, nie pachnie octem spirytusowym i nie zmieni koloru na zielony, czerwony bądź czarny to jest ok :) Ja trzymam tak około 100-200gr w słoiku, gdy nie mam czasu na pieczenie a przez dokarmianie ilość mi przyrastała to nadmiar po prostu wyrzucam.