Wpis z mikrobloga

#strazpozarna #psp
Witam Mirków, czy orientuje się ktoś czy po dostaniu się do państwowej straży pożarnej samemu wybiera się jednostkę w której chce się służyć czy mogą rekruta wysłać do innej? Pytam bo przeprowadzka nie wchodzi w gre.
Pozdrawiam
  • 12
  • Odpowiedz
@91zozol Jak idziesz z ulicy to kurs podstawowy to wychodzi coś koło pół roku w cyklu 2 miesiące w szkole 2 praktyki i znów w szkole do końca kursu. Mogę się mylić co do dokładnego czasu, ale u nas coś koło pół roku wychodzi, że są na kursie.
  • Odpowiedz
7 miesięcy


@frrans: Trochę dłużej niż służba przygotowawcza do wojska.
Prawo jazdy Kat. C Będzie dużą zaletą przy rekrutacji? Na jaki kurs jeszcze się zapisać? Robię 3km w 13m 20s wystarczająco czy za słabo?
  • Odpowiedz
@91zozol: na 90% dostaniesz parę punktów za C ale to zależy od konkretnego naboru. Wklejam skan co i jak jest punktowane. Test sprawności to teraz drążek, bieg po kopercie i beep test.
Ogólnie polecam dwa linki poniżej, tam są opisy, przykłady, filmy instruktażowe i pewnie wszystko czym możesz być zainteresowany
https://www.drogaratownika.pl/nowe-i-aktualne-zasady-naboru-do-panstwowej-strazy-pozarnej-2018
https://www.drogaratownika.pl/testy-sprawnosciowe-do-panstwowej-strazy-pozarnej
frrans - @91zozol: na 90% dostaniesz parę punktów za C ale to zależy od konkretnego n...

źródło: comment_9Wo6fNedz32UAUd6S1SIR4ivthq3tPDZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@frrans: za wiele mi ta kat C nie daje a widzę że za masę kwalifikacji których nie mam można dostać dodatkowe punkty :/
  • Odpowiedz
@frrans: Na poprzedniej rekrutacji na 7 etatów było 81 osób chętnych. Chyba nie dam rady się dostać bez doświadczenia w OSP :/ Oni przy rekrutacji liczą punkty wyciągając średnia z poszczególnych etapów?
  • Odpowiedz
@91zozol: na końcu decydują punkty z uprawnień i rozmowy kwalifikacyjnej. Co do szans to zależy na jaki nabór trafisz i jaką będziesz miał konkurencję po zakończeniu wszystkich etapów (większość odpadnie na testach). A z tym bywa różnie. Wyniki naborów są jawne więc możesz prześledzić jakiego przekroju kandydatów możesz się w swoim mieście spodziewać, ile mieli punktów itd.
  • Odpowiedz