Wpis z mikrobloga

@kurazjajami: Masaż niewiele pomoże. Jeśli dużo siedzisz w pracy, to po pracy powinieneś się ruszać. Polecam basen albo takie zajęcia jak np. zdrowy kręgosłup (są w Fabryce Formy w Felicity i na pewno w innych tego typu miejscach też).
@kurazjajami: Moim zdaniem siłka nie pomoże na ból pleców :P Szczerze polecam 2-3 razy zajęcia, mające na celu wzmocnienie mięśni, utrzymujących kręgosłup. Ja po takich zajęciach jestem od razu wyprostowana, bo jak tylko się zgarbię przy komputerze, działa taki naturalny pajączek i mięśnie pleców ciągną mnie do pionu :) No i basen też jest super.
@alegoraco: Bolały, bo użyłeś mięśni, których normalnie nie używasz :D Nie jestem specjalistą internetowym. Możesz się udać do lekarza, fizjoterapeuty i pogadać o tym jaką masz aktywność ruchową na co dzień, jak bardzo i gdzie boli. Może potrzeba Ci serii zabiegów (ultradźwięki, mobilizacja kręgosłupa), nie wiem. A zajęcia "zdrowy kręgosłup" w FF w Felicity są dzisiaj o 17:30, możesz spróbować :P
@kurazjajami: Najlepiej zrobisz jak udasz sie do specjalisty, fizjoterapeuta imho tutaj bedzie najlepszy. A poza tym powinienes co najmniej zastosowac sie do bhp dotyczacego pracy siedzacej, glownie chodzi o przerwy. Mozesz tez pomyslec nad przystosowaniem stanowiska do pracy na stojaco, z mozliwoscia konwersji do pracy na siedzaco.
@kurazjajami: zgadzam się z @bartolama
Mam ten sam problem i co mi pomogło:
1) ruch, u mnie jest siłka (od niedawna zacząłem, ale czuję, że jest lepiej) - robię 20 minut orbitreka i potem jakieś siłowe, z naciskiem właśnie na plecy/brzuch, żadnego przetrenowywania się, rwania itd, wszystko z wyczuciem
2) biurko do pracy na stojąco - dobre na doraźne poprawienie sobie życia, jak już czujesz, że nie możesz siedzieć
3) dobre