Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, mam 20lvl, dziewczyna 19. Spotykamy się już od prawie roku, ale od ostatnich ~ dwóch, trzech tygodni kiedy się widujemy to śpi. Z reguły widujemy się dwa razy w tygodniu. Ona przychodzi do mnie albo ja do niej. Oglądamy jakiś film, jemy coś, rozmawiamy, poprzeglądamy social media, poobgadujemy kogoś, albo postalkujemy- no wiecie jak to jest jak jest zima i się spędza czas z dziewczyną w domu ;D Najczęściej nasze spotkania trwają 5-6 godzin, czasami 8. No i tak od tych trzech tygodni, za każdym razem jak się widzimy to ona zasypia na dobre 3 godziny. I wiecie, nie mam o to jakiegoś bólu dupy jakby to się zdarzało raz na jakiś czas, bo nie powiem- zdarzało mi się przy niej zasnąć ale to bardzo, bardzo rzadko. Rozumiem, że jest zmęczona ale dzisiaj na przykład chciałem z nią porozmawiać o czymś ważnym to ani nie zauważyłem a ona już obrócona plecami do mnie i śpi. Jak ją obudzę to jest zła i dalej śpi.

No i pytanie czy to jest problem, jak wy to widzicie. Nie wiem czy to ja jestem #!$%@? i przesadzam czy to ona trochę przesadza z tym spaniem. Dodam że ma problemy ze snem. Śpi popołudniu po 2-3h a w nocy zasnąć nie może i zasypia o czwartej nad ranem. Twierdzi, że niby nic jej nie da to, że nie będzie spać popołudniu bo i tak w nocy nie zaśnie.
No i nie wiem czy poruszać z nią ten temat. Myślę żeby jej po prostu powiedzieć że przykro mi że tak zasypia i chciałbym z nią spędzić ten czas w jakiś inny sposób niż "ona śpi a ja oglądam serial". Nie wiem- jest to problem warty poruszenia tego tematu?

#pytanie #zwiazki #sen #corobic

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: myślę, że jest zima i jest przemęczona. Zasugeruj jej suplementację Wit D3, 2000 jednostek powinien każdy dorosły w zimie zażywać. Jak nie pomoże, to dopytać o objawy przemęczenia, może mieć problemy hormonalne, a wtedy konieczna wizyta u endokrynologa. Doraźnie melatonina pomaga na godzinę przed snem - sen jest lepszy, człowiek bardziej wypoczęty. I unikajcie tych filmów - to zaproszenie do snu
@jungi: czytaj ze zrozumieniem, 2k Każdy powinien brać, jak na się niedobory widzę D wiadomo, powinni brać się więcej, ale po 1 trzeba zrobić badanie poziomu Wit D po drugie trzeba skonsultować się z lekarzem. Ja biorę 8k widzę D, to zależy od organizmu
Śpi popołudniu po 2-3h a w nocy zasnąć nie może i zasypia o czwartej nad ranem.


@AnonimoweMirkoWyznania: jak większość ludzi - wyśpi się przez dzień to nie śpi w nocy, jak ma #!$%@? cykl dobowy to melatonina + wit D3 i do spania po bajce i po seksie, a nie drzemać przez dzień jak babcia XD
@blackcurr4nt: summa summarum twoja rada jest o dupe rozbic. Powtarzam 2 000 to dawka dla chomika. Dla kazdego polaka (ze wzgledu na nasze polozenie geograficzne, klimat kraju i tryb życia mimo wszystko głównie w zamknięciu) taka dawka jest niezauwazalna dla organizmu. Poczytaj trochę (nie koniecznie polskich protokołów) o prawidłowym dawkowaniu d3 w okresie zimowym - oczywiscie tak ja wspomnialas po uprzednim zbadaniu poziomu d3.
@jungi: Moment, człowiekowi potrzeba 1000-4000 jednostek dziennie. Z diety ciężko uzbierać powyżej 500, z tego, co widziałem (i to jedząc dużo tłuszczów), więc niech będzie, że całość trzeba pokryć z suplementacji. Czyli 4000 powinno wystarczyć?
Dlaczego więc 2000 ma być niezauważalne?
Czy przyswajalność witaminy jest tak niska, że trzeba od razu sadzić jakieś wielkie ilości? Lekarze polecają z reguły 4000 (trzy razy się z tym spotkałem), dlatego ja trochę nie panimaju.
@NoMercyIncluded: Chcesz mi powiedziec że witamina d3 to witamina pozyskiwana głównie z pożywienia? :D i ze człowiek dostarcza ją sobie głównie jedząc?? Gościu zejdź na ziemię. Dodatkowo zauważ, że nie powołuję się na dane polskich lekarzy. Polskie protokoly są niescisle. Zamiast karmić się internetowymi stronami typu endokrynologia.net proponuję zajrzeć do innych (zagranicznych) źródeł (nie koniecznie do "amerykańskich naukowców") ;) Jeśli nie podołasz angielskiemu sugeruję sięgnąć po polski podręcznik dla studentów medycyny:
Z diety ciężko uzbierać powyżej 500

Chcesz mi powiedziec że witamina d3 to witamina pozyskiwana głównie z pożywienia?


@jungi: Czekaj, łączę wątki

Nawet w linku, który podałem pada stwierdzenie, że około 80% wytwarza skóra i nawet przy dobrze dobranej diecie nie da się zapewnić całej dawki z pokarmu, trzeba by codziennie jeść tłustego węgorza na śniadanie, obiad i kolację ( ͡° ͜ʖ ͡°
@NoMercyIncluded: witamina d3 jest witaminą słońca a nie diety mówiąc w skrócie. Proszę poczytaj choć trochę książek a nie artykułów na necie :( co do obliczeń - mozesz liczyć, wysuwać tezy co do jednostek ale w sumie na jakiej podstawie? Czy podręcznik do medycyny, który ci wyzej podałam kłamie? :) poza tym hm.. to nie jednostki liczą sie najbardziej w przyjmowaniu d3, a metabolit 25 (OH), który dla uzyskania pozytywnych norm
witamina d3 jest witaminą słońca a nie diety mówiąc w skrócie.


@jungi: Nie czytasz nawet moich odpowiedzi, masz bardzo niezdrowe podejście do ludzi, mam nadzieję, że tylko tu, w internecie, albo że przejdzie Ci na późniejszych latach studiów <3

Gdybyś poza książkami rozmawiała czasem z żywymi ludźmi, przeczytałabyś ze zrozumieniem moje odpowiedzi i zrozumiałabyś, że ja się nawet nie kłócę i zarzucasz mi nierozumienie rzeczy, z którymi się ZGODZIŁEM. Matko, jak
@NoMercyIncluded: przeciez twoja odpowiedź nadal mówi o "odpowiedniej diecie d3"(nawet jesli padlo stwierdzenie o 80% wytwarzanych przez skore). ja probuje ci tylko uswiadomic, ze nie ma czegos w kwestii podwyższania poziomu d3..... :( juz dawno skonczylsm studia i raczej mam sporo znajomych więc nie narzekam na brak umiejętności rozmowy i podejście do ludzi :) a książki to super sprawa