Wpis z mikrobloga

Mirki pamiętacie ile różnicy jest między full na bagnecie oleju a low w M54B30? Koło 1l?

No bo od ostatniego 230 562 mil minęło dokładnie 711 mil, a więc 1137km.

Co daje ok 0.87l na 1000km spalania oleju ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mieszcze się w normie xD

A, pod korkiem oleju zbiera się delikatna biało-niebieska maź. A 2 świeca była niedokrecona i po dokreceniu i podmianie cewki po jakimś czasie zaczęła znowu przerywać.

Cieszcie się ze mną z gruza xD

@fbkq: @kipowrot

#bmw #bmwsorka #samochody #mechanikasamochodowa
sorek - Mirki pamiętacie ile różnicy jest między full na bagnecie oleju a low w M54B3...

źródło: comment_r7oz23tDydEGQ6jX4MhnEk0cpBUbaHgp.jpg

Pobierz
  • 23
@SanFable: co Ty, kolejny silnik albo remont xD

@3mpty: to fakt, szczególnie że ostatnio przebiegów nie robię. Aczkolwiek zastanawia mnie to co się dzieje z moim systemem wody i zastanawiam się czy mi nagrzewnica nie robi problemów czy to jednak uszczelka xD

@bazylo: jak stoję to wskazówka leży w tym miejscu. Spalanie jest w MPG które jest odwrotne do l/100km - obie się przecinają mniej więcej przy 15MPG =
@sorek: Tak, na bagnecie jest kolo litra, maź to norma na krotkich dystansach, tymbardziej w zimie, u mnie tez sie majonez robi, u mnie wpierdziela 1l na 800km to przebij to ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) ale w sobote juz serduszko jedzie do lekarza, modle sie zeby tylko nie okazalo sie, ze tuleja(
@sorek: Liczyliśmy, że koło 4,5k ze wszystkim, robota + czesci jesli słupek jest cały z tulejami. Wlasnie sie zastanawialem nad tymi pierscieniami, czytalem, ze ludzie wkladaja, ale tez opinie podzielone. Ogolnie ziomuś ogarnia mocno bo siedzi tylko w silnikach od bawarek i musze sie go dopytac jak zrobic tak zeby z tego co teraz mam zrobić poliftowy silnik, bo on juz nie mial takich problemow z olejem. Po wakacjach tez bym
@sorek: @MichaelAngeloo: M54B25 here, od wymiany do wymiany (10k km) dolewam litr, w połowie. przy wymianie jest na minimum. czyli spalanie oleju w okolicach litra na 5k km. fakt faktem że nie pałuję.

@sorek: mam nadzieję że jeździsz na 5W/0W-40 a nie tej wodzie -30 którą teraz wszędzie wciskają?