Wpis z mikrobloga

Pytanie dla odwaznych z #uk #emigracja #anglia
1) Jaka prace wykonujesz?
2) Ile zarabiasz?
3) Ile wydajesz i na jakim poziomie żyjesz (bo wiadomo sa ludzie co przyjechali zeby zarobic,a sa ludzie co przyjechali zeby tutaj mieszkac na stale)
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@siedem_dusz: pytam bo teraz podobno nie opyla sie, placa 1100 funtow (chodzi o magazyn czy produkcja) 400 funtow pokoj (z oplatami), koszt zycia pewnie 300 funtow jak oszczednie zostaje 400 funtow, 2k oszczednosci czy to duzo jest malo, w szczegolnosci jak ktos chce tam na stale zostać. Dlatego pytam jak tam jest od ludzi ktorzy sa tam
  • Odpowiedz
  • 2
@Politoczika
-Freelancer / sztuka + odbieram tel w firmie kolegi
- Ok 5tys na rękę
- Jeżdżę na 4 festiwale rocznie, kupuje co chce i mam 4miesiace wakacji w roku więc chyba żyje mi się dobrze.
  • Odpowiedz
@Politoczika biurowa
£30k rocznie brutto
Poki co na dom 300f, wynajmuje z chłopakiem, ale odkładamy na depozyt własnego domu za 2-3 lata,
Z £100-150 na jedzenie, nie mam jakiegoś parcia na ubrania, ale kupuje od czasu do czasu bardzo dobrej jakości, chce więcej podróżować i na to też odkładam, ale urodziłam teraz dziecko i dużo poszło na jej pokoj/ciuchy/gadżety, ale niedługo pewnie zaczniemy latać :)
Ogólnie stać nas na fajne rzeczy,
  • Odpowiedz
@Politoczika Magazyn £10.50 na godzine, za 40h pracy w tyg na reke wychodzi okolo £350, nadgodziny 150% i 200% wiec mozna dobrze zarobic. W okolicznych magazynach stawki od £8 w gore, nadgodziny czesto platne wiecej. Pokoje od £75, pokoj z lazienka od £100, juz jest po sezonie wiec teraz troche taniej, od marca/kwietnia ceny beda szly w gore. Male miasteczko okolo 50k ludzi, godzine od londynu. Jesli szukasz pracy na magazynach
  • Odpowiedz
@Politoczika:
1) Biurowo-naukowa
2) Dużo, bo we dwójkę z żoną pracujemy i jeszcze dorabiam wykładami na uczelni
3) Na dwie osoby za wszytko wydajemy 2200-2500. Zostaje drugie tyle. Życie normalne. Dom, samochód, wyjścia, wakacje. West Midlands.
  • Odpowiedz