Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pisze w nawiązaniu do znaleziska https://www.wykop.pl/link/4737591/musiala-kleczec-i-przepraszac-tak-kolezanki-upokorzyly-15-letnia-ize/

Znam sytuacje panującą w tej szkole, ale nie jestem w stanie za wiele zrobić z obawy o siebie i bliskich. Akcja dotyczy byłych i obecnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej. Dyrekcja i Pedagog szkolny od dawna wiedzą o problemie z uczniami, głównie Wiktorią wymieniona w artykule. Po pierwsze Wiktorii doskonale idzie robienie z siebie ofiary, bo jest z rozwiedzionej rodziny, nie zdała, a jest przecież taka dobra, bo co jakiś czas wrzuci na FB post, żeby wysyłać kasę na chore pieski (ciekawe, czy sama coś wysyła?). Po drugie, przez to że nie zdała, jest starsza od innych, co w jakiś sposób innym imponuje. Jest względnie ładna, więc manipuluje chłopakami, którzy starają się jej zaimponować (ma silny charakter a jej przydupasy robią sobie selfie z psimi uszkami na snapa, więc łatwo takimi sterować). Jej była wychowawczyni z SP9 po prostu się jej bała, a była to najmniej ogarnięta nauczycielka w historii szkoły, więc nie chciała mieć problemów. Dyrekcja woli żeby poruszać dobre tematy, a nie złe, więc zamiatali problemy z Wiktorią i jej kolegami pod dywan. Dzieciaki zazwyczaj po prostu słownie obrażały słabszych, wypisywały coś w necie, wiadomo, jak to dziś działa. W SP9 rodzice masowo zabierają dzieci do innych szkół, kiedyś szkoła cieszyła się powodzeniem i raczej chciało mieć tam dzieci, teraz panuje odpływ, który wynika głównie z problemem z gnębieniem uczniów przez innych i brakiem reakcji dyrekcji. W ostatnich latach w szkole były przypadki udanych prób samobójczych. Był też uczeń którego związano i zakneblowano i pozostawiono go na popołudnie w szatni - rodzice wszczęli poszukiwania, odnaleziono go w szkole. Wiktora, któa odpowiadała za to, chwaliła się tym osiągnięciem na całą szkołę, ale skoro dyrekcja nie reagowała, pedagog też, to i ja nie mogłam.
No i tak się żyje w tych szkołach, gdzie dzieciaki mogą wszystko.
#bialapodlaska #patologia #szkola #polskieszkoly

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Pisze w nawiązaniu do znaleziska ht...

źródło: comment_0jWClSzrIXE2qHs9jyhLqqLRIKiS4nNC.jpg

Pobierz
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania:

Jak 15-sto letnia gówniara może trząść całą szkołą? Nauczycielami, dyrekcją, innymi uczniami, ich rodzicami?
Czy ja żyję w alternatywnej rzeczywistości?

W ostatnich latach w szkole były przypadki udanych prób samobójczych. Był też uczeń którego związano i zakneblowano i pozostawiono go na popołudnie w szatni - rodzice wszczęli poszukiwania


I nikt się tym nie zainteresował?
OP: @kwasnydeszcz Rodzice interweniowali u dyrekcji na tyle nieskutecznie, że woleli zabrać dzieci ze szkoły, niż walczyć dalej, jak myślisz, co dało się osiągnąć jako osoba "neutralna?" O tym, o czym pisze wie cała szkoła. Bezsilność mnie zżera, dlatego tu pisze szerzej o tej patologii.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
OP: @kwasnydeszcz Rodzice interweniowali u dyrekcji na tyle nieskutecznie, że woleli zabrać dzieci ze szkoły, niż walczyć dalej, jak myślisz, co dało się osiągnąć jako osoba "neutralna?" O tym, o czym pisze wie cała szkoła. Bezsilność mnie zżera, dlatego tu pisze szerzej o tej patologii.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
OP: @mus_tang: Jak załatwia się takie sprawy od ręki? Dyrektor mówi, że porozmawia z uczniami i pedagogiem. Mija tydzień. Dyrektor nie ma czasu gadać. Mijają trzy dni - Panie dyrektorze, nic się nie zmieniło "spokojnie, to tylko żarty, gadałem z uczniami". Pedagog mówi, że już wszystko będzie dobrze. Mija tydzień, bez zmian - "Zrobię coś z tym, jeśli nie pomoże mi szkoła"- Dyrekcja "No tak, skoro nie chcesz współpracować, to
@AnonimoweMirkoWyznania:

1) Jesteś troll'em i robisz sobie głupie (i nieśmieszne) żarty.
2) Zdesperowany rodzic. Grażyna, która wyolbrzymia całą tę sytuację i jako jedyne słuszne rozwiązanie, postanawia napisać o tym na Wykopie z #anonimowych xd
3) Pracujesz w szkole jako sprzątaczka lub sekretarka i... jak wyżej :D

Jako osoba, która nie ma nic wspólnego z oświatą - poza chodzeniem do szkoły kilka lat temu, myślę że odpowiednią opcją byłoby zawiadomić kuratorium i
OP: @Thorrand: Jakby była potrzeba - poszłabym do prokuratury. Ale nie uważasz, że patologią jest że aby poradzić sobie z 15 latkami jest konieczność zgłaszania sprawy na prokuraturę? Dyrektorka w kuratorium co chwila, co to dało? Dzieciaki które dręczyły już nagrywają filmy z dręczenia, ot, tyle udało się zrobić.
@Camel665: Szukam atencji pisząc na anonimowych, pewnie, nie mam nic ciekawszego do zrobienia.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą
Dzieciaki które dręczyły już nagrywają filmy z dręczenia, ot, tyle udało się zrobić.

W ostatnich latach w szkole były przypadki udanych prób samobójczych. Był też uczeń którego związano i zakneblowano i pozostawiono go na popołudnie w szatni

+ Brak reakcji ze strony szkoły.

Jakby była potrzeba - poszłabym do prokuratury. Ale nie uważasz, że patologią jest że aby poradzić sobie z 15 latkami jest konieczność zgłaszania sprawy na prokuraturę?


Tak.
Jeśli posiadasz