Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Chciałbym spróbować pobawić się w składanie Lego Technic. Chodzi mi o wieczorny relaks po pracy :)
Za dzieciaka bardzo lubiłem Lego, ale wtedy bardziej City.

Co myślicie o tym aby kupić nowy zestaw Technic, składać go (wariant A, rozłożyć, wariant B), sprzedać jako mało używany i kupić kolejny zestaw...

(Po prostu zależy mi na radości z samego składania a nie na położeniu i podziwianiu gotowego zestawu na półce.)

Czy ktoś z was stosuje takie podejście?
Jak dużo % można stracić na takim handlu przy jednym zestawie?

Co polecacie na początek?
Ja myślałem o 42078. Generalnie przez ostanie dni szukam fajnej promocji i niestety wczoraj, będąc mniej zdecydowanym uciekła mi fajna promocja na 42064 za 280 zł.

Z góry dziękuję za pomoc :)

#lego #legotechnic #legodeals #legoboners #technic
  • 12
@szokrok linki możesz dać
Mi się nie chce szukać.

Ile stracisz? Zobacz po ile chodzą używki na allegro i jak się mają cenowo do nowek. A co do zestawów za 300 PLN. Chce Ci się kombinować za parę złotych?
@szokrok: ustaw sobie alerty na promoklocki.pl to dostaniesz maila, jak jakiś zestaw zejdzie poniżej wskazanej przez Ciebie ceny.
Jeśli faktycznie będziesz oryginalne Lego kupować i sprzedawać po złożeniu, upewnij się, że masz oryginalne pudełko - wtedy utrata wartości będzie mniejsza (im mniej zniszczone pudło tym lepiej).
@vartan: https://promoklocki.pl/lego-technic-42064-statek-badawczy-h7527
To wczoraj było za 277 zł.

https://promoklocki.pl/lego-technic-42078-mack-anthem-p8293
A o tym myślałem jako fajny stosunek ilości klocków do ceny przy założeniu ceny do 500 zł.

Ale trochę nie rozumiem co masz na myśli z tym kombinowaniem :) Po prostu szukam fajnej okazji.

@damw: Dzięki. Tak, znam tę stronkę. Ale dzięki za podpowiedź z alertami. Na pewno to pomoże.
Z tymi pudełkami tak właśnie planuje.

@AtencyjnaMirabelka: Dzięki. Sprawdzę.
@szokrok: ja nie stosuję takiego podejścia bo kupując zestaw i składając A i B oraz sprzedając go ograniczasz się do tych dwóch możliwości. Jeżeli masz kilka modeli możesz sam myśleć i spróbować złożyć coś całkiem nowego, niepowtarzalnego, a to jest o wiele trudniejsze i wymagające myślenia niż złożenie z instrukcją.

Tutaj wiele osób chętnie od ciebie odkupiłoby takie zestawy, ale nie oszukujmy się coś stracisz, wszystko zależy od modelu, jak kupisz
@Qullion: Dzięki za opinie. Rozumiem i szanuję Twoje podejście. Jednak na ten moment chciałbym spróbować z kupnem, złożeniem i sprzedaż jednego zestawu. Jednak nie wykluczam, że jeśli się w to mocno wkręcę to kupię więcej zestawów i zachowam je na przyszłość. :)
@szokrok: Możesz jeszcze pobawić się w Mody. 42078 jest spoko ale mi brakuje w nim power functions i rc więc je dodaję samodzielnie. Też spoko zabawa; łatwiejsze od tworzenia własnego modelu i trochę trudniejsze od budowy z instrukcji.
@szokrok: rebrickable.com tam są instrukcje ale czasem można samemu posiedzieć. 42078 jest dość prosty i ma dużo miejsca do modyfikacji. Z rebrickable możesz wyeksportować listę potrzebnych części. Zakupy robisz na bricklink.com. Miłej zabawy