Wpis z mikrobloga

@ponton: niby tak ale nie do końca.
ja ze swojego abonamentu SPP zrezygnowałem bo mniej więcej w tym czasie gdy wchodziła ustawa mogłem zacząć parkować w garażu podziemnym w bloku ;)
@goferek: @gregmax @ponton Pytanie jest jak definiować mieszkańca - ja się wynoszę z tego miasta bo jest zupełnie nieprzyjazne dla osoby przebywającej w nim. Zakładam ze wynajmuje mieszkanie w krakowie i posiadam samochód. Pracując w tym mieście nie mogę zaparkować pod pracą ani pod domem za mniej niż 250zł miesięcznie lub 30zł dziennie bo "NIE JESTEM MIESZKAŃCEM". Nie stać mnie na kupno mieszkania a auta nie chce przerejestrowywać bo dobrze mi
@goderek Tak
@ponton: Ja to rozumiem ale urzędnicy też mogli by zachować umiar - np max 3 auta pod jednym adresem bez meldunku oczywiście na 3 różne osoby, a jak masz meldunek i rejestracje auta w krakowie to więcej bo przecież są rodziny które mają więcej niż 3 auta.
Można też weryfikować to na podstawie legalnej umowy wynajmu lub umowy o pracę itd. Jestem świadomy tego że kraków chce pozyć się
@ponton: tylko ciekawe jaka część to takie "wyłudzenia" jak moje. Mieszkam w strefie, mam dwa samochody, ale w tym roku nie mam już abonamentu bo czekałem na odbiór kupionego mieszkania więc nawet nie rejestrowałem samochodów na wynajmowany adres bo po co, nie dość że nowy cepik nie działa to musiałbym jeszcze za to płacić. W efekcie jakiś czas parkowałem poza strefą (250 pln od samochodu dla mieszkańca to absurd, do tego
wymóg meldunku i przerejestrowania auta.


@ponton: wymóg przerejestrowania auta jest tak idiotyczny, że szkoda w ogóle o nim gadać. Kupujesz auto na swoją działalność i nie możesz parkować pod swoim domem, bo zakład masz w innej części miasta.