Wpis z mikrobloga

@HonyszkeKojok: docelowe chce isc w web developer, ale jakbym mogl znalezc prace w testach w ciagu miesiaca to bym chcial popracowac jako tester przez chwile, a potem zmienic na cos innego. Z tego co widze poziom wejscia jest troche nizszy na testach, ale to moje luzne obserwacje. Narazie selenium podstawy znam i sie caly czas ucze pythona.
  • Odpowiedz
@progressive: SQL, Selenium, Jmeter, Jenkins? Podstawa jakiegoś języka. Tak pierwsze co z głowy. Co do ISTQB, to bardzo często widzę w ogłoszeniach jako "nice to have", ale na rozmowach jeszcze się nie spotkałam, żeby ktoś aż tak wnikliwie o to mnie pytał :)
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: Sam ich w #!$%@? nie lubię (od 1,5 roku firma nalega, żebym na ich koszt zrobił ten certyfikat, a ja cyk, nie mam xD), natomiast wiedza z tego zakresu jest na prawie kazdej rozmowie dla juniora. Nie unikniesz.
  • Odpowiedz
@Camel665: jest, ale nie tylko. Można używać też do testowania funkcjonalnego Resta. My tak robimy bo 5 latemu zaczynaliśmy projekt gdzie klient robiony jest w ExtJs i to jest mega cieżko testowac przez Selenium (dynamiczne IDki) wiec zrobiłem pokrycie testami poprzez jmeter dla Resta API. Wychodzi mega dobrze bo głównie problemy mamy serwerem.
  • Odpowiedz
docelowe chce isc w web developer, ale jakbym mogl znalezc prace w testach w ciagu miesiaca to bym chcial popracowac jako tester przez chwile, a potem zmienic na cos innego. Z tego co widze poziom wejscia jest troche nizszy na testach, ale to moje luzne obserwacje. Narazie selenium podstawy znam i sie caly czas ucze pythona.


@progressive: tak, tak, nizszy poziom wejscia, wręcz depresja. Nie masz doswiadczenia jako tester, a
  • Odpowiedz