Wpis z mikrobloga

@Rozbojnik_Alibaba: Ogólnie to bardzo ciekawy kraj. Monarchia absolutna, gdzie książe Liechtensteinu raz w roku zaprasza wszystkich obywateli na swoje urodziny.
Doradcą księcia jest Hans-Hermann Hoppe także powinno być to idealne miejsce dla akapów i libertarian ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Słyszałem też opowiastkę jakoby wojsko Szawajcarii miało ćwiczenia w terenie bez GPS-u i przypadkiem trafili na terytorium Lichtensteinu i musieli się szybko ewakuować żeby nie było że najechali
@m00n: na serio to sprawdzone info? Az musze pogrzebac. Fajnie by bylo zyc wreszcie jako dumny poddany krola w kraju gdzie wiadomo o co chodzi nie jako kopany w dupe i golony obywatel z ktorego panstwo robi sobie jaja. Jezeli to fake news to pozostaje zludna nadzieja ze krolewska rodzina w UK kopnie kiedys w tylek panow demokratkow :/ chociaz z panstwowym kosciolem-urzedem to i tak bedzie uposledzony twor.
@m00n nigdzie tego nie ma co napisales. Jest za to potwierdzenie mniej wiecej tego co ja napisalem. Nawet ciezko uzyskac prawo rezydentury a ubieganie sie o obywatelstwo jest mozliwe po legalnym I uznanym przez panstwo zamieszkaniu przez ponad 30 lat ale to tez pod pewnymi warunkami. Wiec lipa
@ArpeggiaVibration: Z nieruchomościami dobrze pamiętałem
http://www.nieruchomosci-zagranica.com/viewtopic.php?f=28&t=678

Zakup dopiero po 3 latach rezydencji.

Rezydencje powyzej 90 dni mozna uzyskac poprzez pozwolenie na pracę jak masz poszukiwany przez nich fach
http://www.eurodesk.pl/europraca/liechtenstein-ekskluzywna-praca-w-ksiestwie

Myślę, że to już są dobre argumenty żeby ubiegać się po iluś latach o obywatelstwo. Nie wiem jak jest z założeniem firmy.

Po 10 latach uzyskuje się obywatelstwo w Szwajcarii - z tym mi się pomyliło.
@Osculum_Infame: to co napisalem :) wbrew pozorom w UK ustroj nadal jest quasi-monarchiczny. Brytyjczycy sa niesamowicie cwani i nie pala za soba mostow. Nie zmienia to faktu ze do takiego kroku musialby nastapic jakis naprawde duzy kryzys zagrazajacy integralnosci i przyszlosci kraju np grozba realnego rozpadu zjednoczonego krolestwa no i potrzeba monarchy z jajami. Ogolnie duzo warunkow musi byc spelnionych ale jak spojrzysz na ustroj to przykladowo wojsko przysiega wiernosc i