Wpis z mikrobloga

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: dlug publiczny zero dolarow czyli nie ma, wlaczajac w to zarowno kase panstwowa, samorzady czy wszelkie organizacje, niesamowity majatek zebrany w kasie glownie w kruszcach ale nie wiem ile dokladnie - wiem jedynie ze prywatny majatek krola szacowany jest na 5 bilionow dolarow i jest on najbogatszym monarcha (zrodlo ponizej) i jedynym monarcha absolutnym w europie i do tego jeden z najwyzszych wskaznikow PKB per capita mimo tego ze podatki
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: obywatele sa bezwglednie najbogatsi w europie - PKB per capita przez wiekszosc swojej historii mialo tez najwyzsze w Europie z paroma latami gdzie spadali ze wzgledu na operacje finansowe i bedzie mialo nadal. To ze ktos nie musi drukowac kasiory grabic swoich poddanych chorymi podatkami na kazdym kroku i sie zadluzac by ciagnac wozek to dla mnie synonim bogactwa. Bezwzglednie najbogatsi pewnie nie sa jako kraj bo sa mali ale
PKB per capita


@ArpeggiaVibration:

Najbogatszy europejski kraj wg nominalnego PKB per capita w 2017 roku (danych za 2018 jeszcze nie ma).

-International Monetary Fund - Luxemburg
-World Bank - Luxemburg
-ONZ (Rok 2016) - Monaco.

Najbogatszy europejski kraj wg PKB parytetu siły nabywczej w 2017 roku:
-IMF - Luxemburg
-WB - Luxemburg
-CIA - Luxemburg (Dla Monako są dane z 2015 i jest wyżej od Luxemburga, a Lichtenstein który rzeczywiście na
@piotr_vel_piotrkowski: Wszyscy u wszystkich - a końcowym odbiorcą jest owy 1 procent a nawet mniej ludków która ma więcej zgromadzonego majątku niż pozostała 99 procent. Owy dług potęguje fiducjarność pieniądza i system rezerw cząstkowych co do prowadza do sytuacji gdy z próżni powstają milardy które musisz oddać na procent - ale nie ma fizycznie tyle gotówki by to spłacić więc jedynym rozwiązaniem jest wyprodukować więcej pieniądza co powoduje inflacje czyli ukryty