Wpis z mikrobloga

@Mest666: No to wniosek taki, że sam photofeeler zawyża wyniki. Moim zdaniem, żeby mieć ocenę powyżej 9/10, to powinno się mieć większość na "very". Być może oceny dostosowują do średnich ocen, a te są zaniżone (czyli gdyby stosować moją metodę, to prawie nikt nie miałby ocen powyżej 9/10). ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@DonSalieri: Może wyraziłem się niejasno. Chodzi o to, że ludzie częściej dają niskie noty, a "very" bardzo rzadko, przez to realne oceny rzadko lub wcale nie osiągałyby 9/10. Być może twórcy strony chcą trochę dowartościować ludzi i zawyżają oceny po przeliczeniu na skalę dziesięciostopniową.

Dodatkowo @Mest666 stwierdził, że większość głosów jest na "tak", a nie "bardzo", więc od tej strony wydaje się wszystko ok.
  • Odpowiedz
@PanDarcy: nie, gadasz kocopoły. OP się pyta dlaczego ona ma ocenę 9/10, taak - to nie jest bezwzględna ocena (bo przecież takiej k---a nie może być), tylko w porównaniu do innych votów, czaisz? ona jest lekko powyżej przecietnej a ma 9/10. Jedny wniosek jaki by z tego wynikał to to, że na photofelerze jest nadreprezentacja brzydkich kobiet lub brzydkich ludzi bez rozróżnienia na płeć, ale wydaje mi się że pewnie
  • Odpowiedz
@DonSalieri: Niby się ze mną nie zgadzasz, a w zasadzie potwierdzasz moje słowa. Też uważam, że jej ocena jest porównywana do ocen innych osób i że ludzie głosują nisko (co w sumie w jej przypadku też jest potwierdzone, bo dostała w większości "tak", co jest niskim głosem, jak na ocenę 9/10).
Może być tak, że jest nadreprezentacja brzydkich kobiet i/lub, że photofeeler zawyża wyniki po przeliczeniu na skalę 10 punktową
  • Odpowiedz
@DonSalieri: Ale bądź ściślejszy, o których ocenach mówisz (cały czas ignorujesz fakt istnienia tam dwóch systemów ocen). Ja twierdzę, że oceny dawane przez ludzi (1-4) są zaniżone, a oceny pokazywane przez photofeeler (1-10) są zawyżone.
  • Odpowiedz
@PanDarcy: > oceny dawane przez ludzi (1-4) są zaniżone

? To, że ta ze zdj ma dużo very, to jest zaniżone względem obiektywnej oceny?? Photofeeler nic nie zawyża, z tego powodu iż ona otrzymała dużo very widać, że oceny dawane przez ludzi nie są zaniżane, tylko oceny są adekwatne i obiektywnie niższe niż średnia dla populacji poza pf
  • Odpowiedz
@DonSalieri: No tak, jeśli względem innych ma 9, tzn że ludzie albo na ogół wychodzą na brzydkich na zdjęciach, albo wystawiają zaniżone oceny. Choć jak sam tam oceniam panie, to bardzo często natykam się na dużo ładniejsze od niej, więc stąd moje przypuszczenie, że photofeeler zawyża oceny wszystkim i niejako "zagęszcza" te szczytowe.
Widać to też po tym, że jak sam dostaję jako pierwszą ocenę "nie", to nie mam 1/10
  • Odpowiedz
@DonSalieri: Ta jasne.
W każdym razie pewnie jest jak było mówione wcześniej, że jest dużo brzydkich zdjęć innych kobiet i to one zawyżają jej ocenę. Czyli algorytm działa tak jak przed wprowadzeniem skali 10 stopniowej, gdzie po prostu szeregował zdjęcie względem pozostałych fotek w serwisie. Trochę to nieintuicyjne, bo wychodzą takie cuda jak wyżej.
  • Odpowiedz