Wpis z mikrobloga

Mirki z #warszawa serdecznie polecam Wam aplikację BusLive. Zapewne nieraz wkurzacie sie na autobusy, ze są spóźnione czy jeżdżą jak chcą. W tej apce możecie na żywo z dokładnością do 50metrow sledzic każda linia autobusowa, ewentualnie wszystkie autobusy w promieniu 100metrow. Korki tez pokazuje w sposób podobny do google maps. Z ich strony obsługiwane miasta;


Sam niedawno ja odkryłem i po prostu dziala, juz nie musze patrzeć na rozkłady jak wygodniej i szybciej będzie mi sie przesiąść. Jakkolwiek brzmi to jak scam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Link do aplikacji; http://buslive.pl
I dla zasięgu: #transport #krakow #wroclaw #lodz , bo u Was też powinna działać.
  • 26
@Paayor: Jesteś w stanie sprawdzić czy pokazuje linie autobusowe w Krakowie? Są to numery trzycyfrowe.
Apka na iOS jest płatna(zniechęca do testowania), a jak mi wiadomo to krakowskie MPK blokuje dane lokalizacji autobusów. W Krakowie działa "Kraków pod ręką", która prócz autobusów pokazuje rowery(wraz ze stacjami) oraz Traficary
W tej apce możecie na żywo z dokładnością do 50metrow sledzic każda linia autobusowa, ewentualnie wszystkie autobusy w promieniu 100metrow.


@Paayor: skąd te dane wziąłeś? Pozycja jest dostarczana w czasie rzeczywistym, kwestia odświeżania linii w apce (zazwyczaj jest to kilkanaście sekund, które trzeba "dołożyć" względem aktualnego położenia bus/tram).
A promień można sobie wybrać w ustawieniach (200 m - 4 km), a nie jakieś 100 :v
@Miyazaki: tzn. nie wiem jak z komunikacją miejską w Krakowie, ale w Kielcach potrafią być ładne opóźnienia (lub wcześniejsze odjazdy), dlatego lubiłem przed wyjściem sprawdzać jakie zmiany i ewentualnie się dostosować. Może u Was jest lepiej, mam przynajmniej taką nadzieję ;).