Wpis z mikrobloga

Macie jakieś pomysły jak ograniczyć zużycie papieru w domu? Mój młody lvl5 uwielbia rysować i schodzi około ryza na 2tyg. Masakra jakaś, myślałem o iPadzie z ipenem no ale 5k to się nie kalkuluje. Chociaż wygląda na to że coś z tego rysowania będzie może warto? Any ideas? #dziecko #rysowanie #rysunek #rodzice #webdesign
  • 222
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SprzedajeInformacje: nie zabijaj rodzącego się talentu. Serio, nie możesz odżałować 12zł na tydzień na świeżą ryzę?
Jeśli nie - czasem biura wywalają papier zadrukowany jednostronnie - warto popytać po znajomych.
Ogólnie to działa tak, że jak dzieciak w tym wieku przetworzy kreatywnie kilkanaście tysięcy stron, to może potem fajnie zaowocować.
Oczywiście tablet graficzny itp to też opcja, ale ktoś niezły w używaniu papieru z tabletem się nauczy posługiwać; a w
  • Odpowiedz
@SprzedajeInformacje: za 100zł masz ok. 6 ryz to jest 3k kartek... za cenę tego ipada z ipenem masz 150 000 kartek A4 - rysując dwustronnie może narysować 300 000 obrazów :D mówisz że schodzą 2 ryzy na miesiąc czyli Twój picasso #!$%@? 1000 obrazków miesięcznie (~33 dziennie)

za 5k masz 300 ryz
24 ryzy na rok czyli ipad zwróci się dopiero po ponad 12 latach ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@uhu8: @norepinefryna: @LITWIN: proszę was jak już piszecie konstruktywna odpowiedz (jako nieliczni z resztą) to chociaż przeczytajcie ze zrozumieniem :-) tu nie chodzi o pieniądze tu nie chodzi o ograniczanie dzieciaka tylko o możliwości zastąpienia tradycyjnej kartki na np taka z rolki 30m z Ikei którą ktoś wyżej podlinkował :-) serio młody maluje akwarelami olejami rysuje klei wycina a oprócz tego pływa biega jeździ na rowerze
  • Odpowiedz
@SprzedajeInformacje: ok :-)
Papieru nie ograniczaj ani nie próbuj zastepować. Tablet graficzny jako ekstras. Jednak papier/tektura/płotno każde mają swoją specyfikę. Programy lepiej lub gorzej próbują udawać, ale na mój gust na takie "pełnowymiarowe szkolenie z photoshopa/paintshop pro/cokolwiek" to jeszcze masz nieco czasu.
  • Odpowiedz
@SprzedajeInformacje: Nie mialam pomysłu na zastąpienie kartki, ale bardzo chciałam nadmienić, że elektroniczne urządzenia nie będą raczej dobrym pomysłem. Jeśli taka rolka jest to fajnie, może to być jakieś rozwiązanie :) Gratuluję zdolnego i aktywnego dziecka :)
  • Odpowiedz
@SprzedajeInformacje: dodam, że moja artystka dostała tablet graficzny w wieku 5-6 lat; latami leżał mało używany; dopiero ok. 10 rż. widziałem, że taki prezent miałby u niej jakikolwiek sens, a większy sens nawet później.
Oczywiście po części to kwestia popilotowania tego. Jesli znasz kogoś, kto dzieciaka nauczy biegłej obsługi programów graficznych i kreowania wszystkiego co wymyślą - to może faktycznie nie czekać. (ja bym tylko pilnował, żeby fascynacja komputerem nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SprzedajeInformacje: iPad pro dla dziecka raczej nie, ale teraz jest zwykły iPad 9.7 z 2018 za około 1500zł i z nim działa Apple Pencil 1 więc może to jakieś rozwiązanie ? Bo ja na pewno nie bralbym iPada pro dla profesjonalistów dla dziecka, chyba że masz kasę i chcesz coś bardzo dobrego to czemu nie.
  • Odpowiedz