Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem zła na rodziców. Katolicy, co niedziele obowiązkowy kościół, a papierosy czy alkohol były u nich na porządku dziennym. Nie byli alkoholikami, ale na używki wydawali mnóstwo pieniędzy, lecz nie o to tutaj chodzi.
Dzisiaj mam 19 lat. Chodziłam do szkoły, miałam co jeść, byłam taka normalna, według ludzi dosyć ładna. Dlaczego więc jestem zła na nich?
Jak zaczęłam dojrzewać, nigdy ze mną o tym nie rozmawiali, nigdy nikt nie poruszał tematu seksu, tak jakby się bali się, że córeczka będzie zła przez to. Zaczęły pojawiać mi się rozstępy na pośladkach, chciałam porozmawiać z mamą, żeby wcześniej zacząć z nimi walczyć i chociaż trochę je ograniczyć, to otrzymywałam informacje, że szkoda pieniędzy na takie rzeczy, że nikt nie wymyśla tak jak ja. Następnie rozstępy pojawiły mi się na plecach i piersiach, próbowałam z nimi pogadać, lecz mój wygląd był mniej ważny niż papierosy czy piwo. Większość dziewczyn nosiła aparaty na zębach, lecz u mnie, pomimo dwóch krzywych zębów, które było bardzo widać podczas uśmiechania nikt nie widział problemów. Dzisiaj już zęby mam proste, za własne pieniądze je poprawiłam, lecz rozstępów już nie zamaskuję. Mam na tym punkcie kompleksy i jestem zła, że można było temu w jakiś sposób zapobiec.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: wiele osób ma rozstępy i nie ma czym się przejmować, poza tym i tak by nic nie zrobili. Rozstępy powstają gdy się szybko tyje a na to wpływa wiele czynników. Nic więcej pomoc Ci nie mogę ale Twoi rodzice są bardzo nieodpowiedzialni tak zaniedbując Twoje wychowanie. Musisz sama wszystko nadrobić a rozstępy po prostu olej, z czasem zrobią się jaśniejsze i nie będzie tak widać ;)
@AnonimoweMirkoWyznania: moja mama tez kazala mi olewac moje rozstepy. Tak naprawde z nimi nir wygrasz, a skupiajac na nich swoja energie, tylko stracisz energie. Moja mama i babcia nigdy nie mialy zreszta z nimi problemow, ja niestety mam. Moja skora nie jest w ogole elastyczna. Juz sie boje co bedzie jak zajde w ciaze... w pewnym momencie, w wieku 21-22 lat zaczely pojawiac mi sie Cellulit i rozstepy i mam skore
Adam: Ojoj oj. Mój ojciec był alkoholikiem. Matka ciągle prowokowała awantury. Nigdy nie miałem od nich żadnego wsparcia czy czułości. Jak umarł gdy miałem 13 lat też żadnego wsparcia. Potem matka się puściła, wy###ła dziecko to zamiadt chodzić do szkoły co drugi dzień z nim siedziałem (plus 100% czasu po szkole). Zero kontaktu z ludźmi, zero nawet wakacji (a często w dzieciństwie ojca pijanego musiałem pilnować). Że aparatu nie miałaś? Ja