Wpis z mikrobloga

Znajdę jakąś aplikację/skrypt, która będzie wpisywać tutaj po kolei ciągi cyfr od 00000001 do 99999999 ?

Mam założone hasło na EFI, które zmieniłem dla serwisu Apple który wymieniał mi matrycę. A że się spieszyłem to nie zapisałem tego hasła. I nie pamiętam co tam powpisywałem - to, czego używam domyślnie nie działa. Na 90% jestem przekonany że użyłem 8 cyfr.

Udało mi się uruchomić to narzędzie z partycji Recovery i tutaj nie ma żadnego timeout'a po wpisaniu błędnego hasła, ale nie uśmiecha mi się wpisywanie tego ręcznie.

Jak na razie nie jest mi to hasło jakoś specjalnie potrzebne - byłoby potrzebne do resetowania komputera, reinstalacji - ale wolałbym je zdjąć i zapisać jak człowiek nowe w KeePass.

BTW - to prawda że serwis Apple może to w ostateczności zrobić? Mam komplet dokumentów do tego komputera, łącznie z dowodem zakupu.

#apple #komputery #macbook #hacking
motaboy - Znajdę jakąś aplikację/skrypt, która będzie wpisywać tutaj po kolei ciągi c...

źródło: comment_OaSPoYa3ueXb57UAcDOfkoffq5f94w9k.jpg

Pobierz
  • 6
Jesteś pewny że nie ma licznika prób / timeout? To byłby poważny bug w oprogramowaniu


@napewno_nie_pawel_z_gdanska: @cocamide: Nie ma. Już odgadłem to hasło (kombinacja kilku PIN'ów, których używam w różnych miejscach), ale w tym miejscu nie ma timeout'a. Jest po wywołaniu konsoli (cmd+R przy starcie - tutaj nie ma).

Podmontowujesz partycję Recovery, montujesz plik dmg z obrazem systemu z tej partycji, znajdujesz to "Narzędzie bezpiecznego rozruchu" (którego normalnie w systemie
@motaboy Chciałbym to przetestować, a jak wyjdzie że faktycznie tak jest zgłosić to do Bug-Bounty program, jednak kultura nakazuje najpierw zapytać Cię czy nie chcesz tego zrobić sam? Dają dolary za takie rzeczy, a za taką nawet sporo (kilka k $). Musiałbyś tylko dopisać do tego dokumentacje (Nawet taką prostą, po kolei co kliknąć żeby zreprodukować błąd).

Jak nie chcesz to pozwolisz że ja to zrobię