Wpis z mikrobloga

Czy można ładować Switcha nie wsadzając go bezpośrednio do docku tylko podłączając go kabelkiem USB/USB-C do docku? W sensie czy to będzie się ładować w normalnym tempie i czy jest bezpieczne dla baterii/konsoli?

Kombinuję tak, bo słyszałem, że nawet jak mam na ekranie naklejone szkło ochronne, to wciąż tył może się z czasem porysować od ładowania w docku.
#nintendoswitch
  • 14
@AgentGecko: Jak kupisz sobie porządny przedłużacz usb-c (np. 10Gbps) i podepniesz z docku do konsoli to będzie ładowana normalnie i obraz też będzie szedł, jak wcześniej. Tylko musisz pamiętać by kupić kabel z końcówką żeńską po jednej stronie i męską po drugiej.

Edit:
Jeśli chcesz zwyczajnie ładować z dużego portu USB w docku, to nie wiem, jak będzie z szybkością takiego ładowania, bo zapewne główna część mocy zasilacza jest zarezerwowana na
Jeśli chcesz zwyczajnie ładować z dużego portu USB w docku, to nie wiem, jak będzie z szybkością takiego ładowania, bo zapewne główna część mocy zasilacza jest zarezerwowana na USB-C dla konsolki.

@ReY1990: No właśnie o to duże USB mi chodziło, bo tylko taki mam kabel (od telefonu).
@AgentGecko: Wydaje mi się w takim razie, że lepiej będzie skorzystać z zasilacza Switcha podpinając go bezpośrednio do konsoli. Chociaż na pewno więcej prądu da ten duży USB z tyłu konsoli (USB 3.0), od tych na boku (2.0) co wpłynie na szybkość ładowania. Tylko w obu przypadkach to max 5V i ładowanie będzie znacząco dłuższe od tego bezpośrednio z docku/zasilacza.
@TrueGrey: na przód, czyli chroni ekran, od materiału go nie zarysujesz. Wpisz na aliexpress "switch dock cover", robią je z różnymi rysunkami, mario, zelda, pokemony, co lubisz.
@AgentGecko: @TrueGrey: to chyba wam trzeba jakieś etui na switcha, który by było na tyle cienkie, że wchodzi do docka bez wyjmowania urządzenia z niego. Mam już rok switcha bez etui, tylko szkło na przodzie i mam jedną poziomą rysę na tyle, więc to raczej nie od docka.