Wpis z mikrobloga

#pracait #programowanie #londyn
Mirki, gdzie w Anglii stosunek jakosci zycia do zarobków jest w miare korzystny? Dostalem oferte w City i zastanawiam sie, czy ruszyc. W sumie nie wiem jeszcze nic na temat widelek, ale dzwonil rekruter i zapytal czy pasuje mi Londyn. Jak to jest?

Srednio w mojej branzy daja okolo 60k rocznie i za mniej nie wyjade. 60k rocznie daje jakies 3.5k na reke miesiecznie. Jak wyglada zycie za 3.5 k w Londynie?

#uk
#emigracja
#codziennysynbozy
  • 17
  • Odpowiedz
  • 1
@Vunlwrjrjk możesz tyle robić w Polsce, nie spokojnie ale możesz. W Londynie wyżyjesz i za połowę tego ale musisz się zastanowić czy warto i jak to się przekłada na twoje możliwości w Polsce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vunlwrjrjk: 60k spoko. Jeśli chcesz mieszkać w City to mieszkanie 2.2k/msc ale oszczędzasz na bilecie na pociąg no i więcej okazji do networkingu, który tu robi się w pubach (razem z 80% business deals).
800 na jedzenie, gym, wyjścia. Reszta odłożona.

Nie można przecenić okazji do networkingu po godzinach! Po roku lateralnie na 80k a 2-3 z networkingiem 120.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Vunlwrjrjk: mieszkanie licz minimum £1200-1500, drugie tyle musisz mieć żeby w ogóle wynająć (depozyt + opłaty), za £60-90 zrobisz zakupy spożywcze na tydzień. Dodaj koszty transportu w zależności od strefy zamieszkania. Karnet na siłownię/basen to ze £20-30/miesiąc, bilet do kina £6-8, piwo w knajpie £3.50-4.50, lunch w typowym pubie od £10.
  • Odpowiedz
@mambuziejakziemniaczek: ciekawi mnie czy o tych "ciekawszych technologiach" mowisz z doswiadczenia? Jestem programista w UK od paru dobrych lat i mialem do czynienia z wieloma firmami. Wiekszosc z firm uzywa przestarzalych technologii, bardzo popularne w UK pojecie pisane malym druczkiem w ogloszeniach o prace tzw. "legacy software" (zazwyczaj VB6 i COM lub nieudokumentowane .dll'ki, classic ASP, VBA, etc.). Jest pare firm ktore maja w mniejszym lub wiekszym stopniu zautomatyzowane procesy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Borntobefit: poznać ludzi z danego biura i ostatecznie z branży w rejonie, co ułatwi Ci rozwój przez poznanie jakie stawki obowiązują oraz dokąd się przenieść po roku.
  • Odpowiedz