Wpis z mikrobloga

P.S. Tak przy okazji - czy czy jest jakaś efektywna metoda sprawdzenia przed zakupem skąd sprzedawca wysyła towar? W zeszłym roku musiałem płacić VAT za towar zamówiony przez amazon.co.uk który był wysłany de facto gdzieś chyba z Chin i potem dochodzić swojego przez gwarancje Amazona.
@not2invlolved w Polsce kompletnie inna zasada, tam jest tania siła robocza dla rynku w Niemczech. W Irlandii konsumenci e commerce zostawiają 3 mld e rocznie - dla porównania polska zostawia 7 mld (a ludzi jest 6 razy więcej) więc rynek jest.
@UrbanHorn: zastanawia mnie co w takim razie kupujesz. W Irlandii jedynie chinczycy lub ebay moga z nimi konkurowac.
Od ponad dekady uzywam amazona w Irlandii i nie znam innej alteratywy z tak konkurecyjnymi cenami i takim wachlarzem produktow.
@not2invlolved: no ja też używam amazona, ale niemieckiego/francuskiego. Na UK są zazwyczaj ceny te same +50 euro po przeliczeniu z funtów. Składałem kompa 2 lata temu i robiłem porządny research co, gdzie i za ile i dosłownie żadnej części nie kupiłem na co.uk

Sporadycznie kupuję jakieś dupsy i zawsze to samo, nawet z shippingiem z Niemiec ciągle taniej niż z UK.