Wpis z mikrobloga

Ale się zawiodłem na #xiaomi. Kupiłem kamerę Mi Home Security Camera 360 i żałuję.

TL;DR:


Nie wiem jak z telefonami ale mam od nich odkurzacz i oczyszczacz powietrza i jestem bardzo zadowolony. Dużo się naczytałem zanim kupiłem ten sprzęt i jestem zadowolony. Doszedłem do wniosku ostatnio pilnowania dzieciaczka jak śpi przydałaby się kamera IP. Po szybkim sprawdzaniu okazało się że Xiaomi ma coś co by mnie zadowoliło Xiaomi Mi Home Security Camera 360 (720p) w całkiem przystępnej cenie ~150 złotych.

Po obejrzeniu recenzji byłem już prawie zdecydowany:
https://www.youtube.com/watch?v=bEAUMWgcGxQ&feature=youtu.be
Niestety ten model był już wyprzedany, ale na GearBest znalazłem nowszą wersję z 1080p

Obejrzałem jeszcze to porównanie dla pewności:
https://www.youtube.com/watch?v=zwBZh1LCpmI

Okazuje się że wersja 720p ma lepszy nocny obraz niż 1080. Na allegro znalazłem tą pierwszą i kupiłem. Paczkę dostałem wczoraj i się zaczęło:

Przez kilka godzin próbowałem podłączyć to do wifi. Mam 2 sieci główną z 25 znakowym hasłem z losowymi znakiami i dla gości z jednym słowem które łatwo podyktować znajomym w domu. Do głównej za nic w świecie nie mogłem się podpiąć. Do tej dla gości mi się udało. Może nie podobały się kamerze znaki specjalne w haśle albo hasło było za długie... nie wiem. Do sieci dla gości udało mi się podłączyć ale w sypialni w której jest i działa oczyszczacz powietrza (podpięty do wifi) kamera urywała połączenie do tego stopnia że nie pokazywało nic na podglądzie. Odkopałem stary access point i pomyślałem że zrobię specjalną dedykowaną sieć wifi dla sprzętu z chin odciętą od internetu ale kamera nie chciała się w ogóle podłączyć do routera nie podpiętego do internetu! WTF? Security camera - kpina, juz widze jak przy jej pomocy ktos pilnuje np sklepu oglądając obraz na telefonie. Dramat.

Na githubie ktoś wrzucił "hack" który naprawia urządzenie dodając wsparcie dla RSTP i HTTP przy okazji blokując dostęp kamery do internetu ale jeszcze nie udało mi się tego odpalić. Co za gówno.

#xiaomilepsze? chyba nie. #zalesie
  • 5