Wpis z mikrobloga

Mircy mam od jakiegoś czasu problem. Strasznie ciężko mi zasnąć, ziewam, chce mi się spać, ale no nie mogę. Staram się nie myśleć o niczym, mieszkanie mam wyciszone na maksa, w pokoju najciemniej jak się da no i nic.Jak już usnę to śpię w miarę dobrze. Odżywiam się zdrowo, ćwiczę siłowo, papierosy też odstawiłem.
Polecacie jakieś suplementy? Dodam, że od 3 miesięcy nie piję alkoholu, wcześniej piłem go regularnie i może to ma wpływ na czas mojego zasypiania.( nie nie wróce do alkoholu ( ͡º ͜ʖ͡º) )
#zdrowie #sen #pytanie #suplementy
  • 9
  • Odpowiedz
@MerryXmas: ja też! Ostatni tydzień: oczy się zamykają, ale jak zamknę to - a może bym poszedł.... i tak 4h.... gdy kładę się spać udało się usnąć ok 3-5 rano. Ostatnia noc dopiero była ok, poszedłem spać ok 22 i się udało zasnąć :D

Nigdy z tym problemu nie było. Dosłownie ostatni tydzień. W moim przypadku to raczej stres, bo kilka rzeczy się nałożyło. Mimo, że jeszcze nie skończone - ale
  • Odpowiedz
@MerryXmas: jesli to na pewno nie stres i masz higiene snu (wlacznie z wyciszeniem sie przed snem, unikaniem wyswietlaczy, ostrego swiatla itd.), to moze male dawki melatoniny. mozesz sprobowac tez produktow bogatych w melatonine jak np. sok z wisni (tylko jakis dobry, nie sztuczny z kartoniku)
  • Odpowiedz
@MerryXmas: adaptogen chętnie stosowany zwłaszcza przez mężczyzn. sama nie brałam. myślę, że dobrze dobrany adaptogen jako dodatek do diety i stylu życia to dobry wybór. są też inne polecane jako generalnie bezpieczne np. bazylia azjatycka.
myślę, że sporo osób skorzystałoby w takiej sytuacji z magnezu i omega 3 (np. 0,5-1 g epa&dha) na ewentualne stany zapalne. niektórzy chwalą sobie łyżeczkę miodu przed snem (na ewentualny spadek cukru). jakas dobra multiwitamina też
  • Odpowiedz