Wpis z mikrobloga

Mireczki, w najbliższym czasie planuję otworzyć działalność, głównie zajmującą się E komersami, ale także innymi biznesami internetowymi. Poszukuję księgowości, lecz ważną kwestią jest dla mnie możliwość porozmawiania z jakimś doradcą, zanim cokolwiek zacznę działać. Zastanawiam się nad jedną z poniższych księgowości online:
- Czy ktoś z was korzysta może z którejś z nich i mógłby się wypowiedzieć? Czy oferują wsparcie doradców?
#ifirma
#infakt
#wfirma
#fakturownia
#firmao

Fajnie by było gdyby dana firma pomagała też ogarnąć inne kwestwie urządowe, takie jak opłaty zus itp.
Miłego dnia mireczki. :)
#pytanie #pytaniedoeksperta #ksiegowosc #wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza #ecommerce #biznes #dg
  • 9
@Revival: nie patrz na te pseudo ksiegowosci online, tam sie opiekun zmienia co chwile i enjoy tlumaczenie co chwile od nowa calej swojej sytuacji

idz lokalnie do ksiegowej i sie za darmo wszystkiego dowiesz
@Revival: jeżeli chcesz się dokształcić z księgowości na swoim przypadku to musisz znaleźć sobie fajną księgową albo biuro rachunkowe. Inaczej raczej będziesz dostawać ogólne informacje niekoniecznie dopasowane do Twojego przypadku albo w kółko będziesz musiał tłumaczyć swój przypadek.
@Revival: Potwierdzam "lokalną księgową". Jeśli jesteś z Warszawy, mogę ci polecić moją. Weź tylko pod uwagę, że księgowa ci pomoże w wielu technicznych sprawach i będzie trzymała rękę na pulsie w kontekście zmian prawa, ale bardziej zaawansowane rzeczy powinny być już konsultowane z doradcą podatkowym. Może ci wiele ciekawych rzeczy podpowiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Revival: Korzystam z wFirmy. Ogólnie nie potrzebowałem pomocy, ale przy konfigurowaniu wszystkiego zadałem jakieś 2-3 pytania, następnego dnia rano miałem odpowiedzi z wyjaśnieniem. Nie wiem jak z doradztwem, ale wysyłasz pytania do odpowiednich działów (księgowość, techniczny i coś tam jeszcze). Jak nie potrzebujesz co chwilę czegoś zmieniać w papierach tylko parę faktur co miesiąc, wbijanie kosztów i wyliczanie składek to polecam.
@helmutkoll: @ecco: @drhab: @michal04472: Dzięki za informacje, pomoc.
Szkopuł jest taki,że cała moja działalność będzie opierała się o internet i miałem nadzieję na zautomatyzowanie wszystkiego poprzez system baselinker plus zintegrowaną księgowość.
Jeśli jednak uważacie,że zwykła księgowa będzie lepsza, to poważnie się nad tym zastanowię.
@drhab: Tak, jestem z Warszawy. Jeśli nie byłoby to problemem, to będę wdzięczny za polecenie.
@michal04472: Dokładnie taki jest plan. Woocommerce + Baselinker + Wfirma. Jednak chciałbym najpierw uzyskać poradę księgowej, odnośnie całej mojej działalności a także w kwestii wyboru odpowiedniego sposobu opodatkowania oraz przepływu prac w firmie w kwestii prawnej.
@Revival: no to zrób tak jak piszesz, zadaj pytania wfirmie i zobacz, czy odpowiedzi są satysfakcjonujące. Jeżeli nie, to zawsze możesz iść do zwykłej księgowej. Jeżeli jesteś januszem to udaj potencjalnego klienta to podzieli się z Tobą wiedzą, a jeżeli nie jesteś januszem to zapłać jej np. za 1 miesiąc i zadawaj pytania do woli. Albo radca podatkowy.