Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki (miało mnie tu nie być - ograniczam!) i jestem tu dzisiaj "na szybko".

Słuchajcie, nic tak nie "reperuje" twardszego podejścia do własnego ja jak podzielenie się na forum, przed kimś, odrobiną siebie (tak po troszeczku działa spowiedź w KK, ale nie bawmy się tu w ocenianie tego) stąd mały eksperyment społeczny.

Taguję jako #rygorexcelowy, gdyż będę opisywał kilkanaście - mniej więcej - czynności.
Chcę powolutku (zanim pojawią się dzieciaki) stopniowo zmniejszać czas na "zabawę" (która też jest potrzebna -> docelowo 500 godzin / rok za kilka lat i do końca życia), ocenić własne zachowania inwestycyjne, analizować poświęcany czas i wiele innych. Są też dane historyczne, małym tytułem wstępu. Nie bawię się w "zniżki 100% pajretbej" itd. Wszystko full legal.

Cele na 2019 mam wypisane - moje osobiste. Myślę, że bezproblemowo utrzymam ten tag co najmniej cały 2019. Potraktujmy to jako eksperyment, może komuś ten "content" przypadnie do gustu - bardzo mnie to cieszy już teraz, będzie mieli dane jak dla "Sima" w the Sims :)

Stoi jednak za tym też chęć wspomożenia braci piwniczaków, może niektórym dam kopa i "o taki wykop nic nie robili".
Większa radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych.

Ze względu na ograniczanie wykopu (są cele, muszę się ich trzymać) - update raz lub dwa razy w tygodniu.
Miłego oglądania dla zainteresowanych, zapewne będzie to grono kilkunastu/-dziesięciu osób!

*Hasełko do pliku dla zainteresowanych (chcesz -> masz): mirko.

Tłumaczę pozycję inwestycje: wrzuciłem wartość połowy portfela z początku roku (pewna wartość startowa, w tym roku operujemy kwotami 5-cyfrowymi) w akcje - zarobiłem 3% (czyli 1,5% z całości portfela). Czyli 2 stycznia wyprzedziłem (no, niemalże) lokaty/skarpetę dla tej części kapitału w rodzinie, który inwestujemy - nie Miraski, nikt o zdrowych zmysłach nie inwestuje 30%+ siana rodzinnego, ale są i tacy :).

*Macie full podgląd i tego się trzymamy.

https://drive.google.com/file/d/1rUu-95kx9sYwg9eVlHXpjpc-jFq3TV0m/view?usp=sharing