Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak zaczać zabawę z pisaniem kodu? Szukam czegoś krótkiego, na początek. Nie chcę teorii, tylko praktykę, np. stworzenie jakiegoś prostej aplikacji (liczenie podanych liczb już przerobiłem), podstawy HTML i Pythona też mam ogarnięte. Próbowałem zrobić coś z tutoriali na YouTube, ale odpadłem po 13 odcinkach teorii (stracone 300 minut życia) i zwyczajnie pogubiłem się w ilości materiału i braku jego zastosowania. #programowanie #python #programista15k #naukaprogramowania
  • 7
@NoNameNoIdeaNoLife: zgadzam się z @maque, tylko nie przesadzaj z kalibrem zadań. Zacznij od prostych skryptów automatyzujących co Ci wpadnie do głowy i co Ci się może przydać.

Jeśli korzystasz z jakiegoś serwisu, które wystawia API, np. google calendar, to zrób sobie aplikację, która wyświetli listę najbliższych wydarzeń. Jak to się uda, to doklejaj nowe funkcje, np. dodawanie nowych wydarzeń, itd.

Tutorial powie Ci jakie są możliwości. Nie musisz koniecznie umieć
@NoNameNoIdeaNoLife: Bardzo przydatne i stosunkowo proste może być napisanie jakiejś apki desktopowej/webowej/mobilnej wykorzystując już jakieś istniejące API - może to być nawet wykop, reddit, jakaś pogoda, jakiś słownik, kalendarz. Ucząc się pracy z API na pewno nie stracisz czasu, bo teraz to standard w web-devie, a stosunkowo łatwo zobaczysz pierwsze efekty i będziesz miał motywację, żeby działać dalej i stosunkowo prosto możesz zrobić coś faktycznie przydatnego. To przyda ci się właśnie
@HAL__9000: Sam od podstawówki uczyłem się wszystkiego od totalnych podstaw - pisanie prostych HTMLi i JSów, zabawę ze skryptami zacząłem z resztą od ActionScripta bawiąc się Flashem i... z perspektywy czasu nie uważam żeby dało mi to niesamowicie dużo wiedzy. Co zmienia to czy umiem napisać sobie od podstaw szkielet HTML, skoro teraz takie rzeczy załatwia za Ciebie każdy startowy projekt albo snippety? Poświęcenie na coś takiego w 2019 roku więcej