Wpis z mikrobloga

Znalazł jeden prosty sposób na wyprowadzenie pieniędzy z konta wspólnoty mieszkaniowej - zobacz JAK!
1. Bądź sobie w zarządzie bo ktoś w sumie musi (a nikt zazwyczaj się nie pcha).
2. Zlecaj "remont", "odmalowanie", "odświeżenie", "drobne prace naprawcze" i inne g---o w czterocyfrowych kwotach miesięcznie.
3. Ktoś się jednak tym zainteresował - kurde przypał..
4. Faktury były wystawiane przez firmę C----------a Wdupępopulausa (*), trochę zmyślone dane bo NIP i REGON nie istnieje.
6. Pieniądze z konta wspólnoty przelewane były prosto na twoje konto bo kontrahent wolał "rozliczenie gotówkowe" (aż do 30k zł).
7. Jakiś c--j z punktu 3 to zgłosił na policję że niby fałszowanie czy inne przestępstwo skarbowe i do tego wyłudzenia.
8. Złóż zeznania na policji że to w dobrej wierze, nikt nie sprawdzał przecież firmy C----------a a byłeś zadowolony z wykonanych prac (no kurde wiadomo XD).
8. Ponad rok nic się nie dzieje.
9. Prokuratura zawiesza postępowanie ponieważ nie mogą ustalić miejsca pobytu pana C----------a - a muszą go przesłuchać bo to on wystawiał lewe faktury.

Mam wrażenie, że raczej go nie znajdą. Naprawdę w tak banalny sposób można wykiwać prokuraturę i policję? Bo dostali wszystko - faktury, wyciągi, umowy. Do tego sprawę prowadził WPG.

(*) dane zmienione

#bialekolnierzyki #gorzkiezale
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@scyth: P-----------e do skarbówki tego kolesia, bo tu mamy co najmniej nieopodatkowany przychód pod kątem stricte podatkowym oraz ryzyko wystawiania fałszywych faktur (możliwe że przez niego samego, skoro wydawca nie istnieje).
  • Odpowiedz
@Kajotpe: Wiem z doświadczenia, a nie z artykułów rzepy czy innej gazety.
Dwudniowa kontrola w firmie w której pracowałem 5 lat temu. Wygranie przetargu, którego nie powinno się wygrać, źle się kończy. Dobrze, że kontrola była zapowiedziana, więc była chwila na przygotowanie.
  • Odpowiedz
@Dibhala:
A, to pewnie kapitał krajowy, bo polskie firmy (szczególnie małe) przecież można gnoić i dojechać ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Ja swego czasu kilka lat się bawiłem z nimi, co jakiś czas podsyłając kilka ryz dokumentów, było przy tym trochę ubawu jak się patrzyło na ich bezradność. No ale to był kapitał zagraniczny.

Do tego dochodzi cała kwestia wyłudzeń VAT'u. Dawali się robić Sebiksom jak dzieci.
  • Odpowiedz
@Kajotpe: kowalski się boi, bo nie dość, że za fiskusem stoi cała machina prawnicza, to na dodatek on sam stanowi państwo w państwie i to na własnych zasadach.
Ze skarbówą jeszcze nikt nie wygrał. A jak już urwał drobną kwotę z całej tej, jakiej go ograbiono, słuch o nim zaginął. Strach pomyśleć co skarbówa robi z przedsiębiorcami, którzy odważą się odpalić nowy biznes, bo żadna gazeta o tym nie pisze.
  • Odpowiedz
@scyth
1. Zarzadu nie tworzy jedna osoba, wiec wciągniętych w to musialoby byc wiecej osob.
2. Trzeba dodatkowo wykiwac Rade Nadzorcza.
3. Trzeba dodatkowo wykiwac mniej lub baddziej zaangażowanych przedstawicieli nieruchomosci gdzie sa wykpnywane remonty.
4. Tworzony jest plan remontow na podstawie przeglądów budowlanych z oszacowaniem kosztow - bierze w tym udzial dzial techniczny, wiec kolejne oczy ktore widzą.
5. Przy robotach powyzej okreslonej ustawa albp regulaminami kwoty, cos okolo 15-20k zl sa wymagane konkursy/przetargi gdzie firmy musza przedstawic
  • Odpowiedz