Wpis z mikrobloga

bez państwówki i aplikacji są takimi samymi bezrobotnymi po 5 latach gównokierunku jak absolwenci socjlogii


@wojtoon: ja 6 lat byłem "tylko" magistrem prawa i zarabiałem więcej (4000 netto) jako specjalista ds. prawnych w spółce niż obecnie jako aplikant 3 roku. A obecnie jeszcze aplikację muszę opłacać ~500 zł/msc. Ale fakt, to tytuł zawodowy da mi większe perspektywy.

Także piszesz głupoty.
  • Odpowiedz
bo korpo zabijają się o takich ludzi do swoich działów prawnych, jakichś legal teamów etc xD


@Dorken: ROFL. Weź nie gadaj takich bzdur, bo komuś zniszczysz życie. Korpo ma od #!$%@? kandydatów, bo to nie medycyna, którą kończy kilkaset osób, tylko kilkadziesiąt tysięcy CO ROKU. Rotacja w działach prawnych jest jedynie tam gdzie po roku pracownik umiera z wycieńczenia i biorą kolejnego, a stary ląduje w zsypie. Po samych studiach masz umiejętnosci jak sprzątaczka i tak ci zapłacą.

Czy można dobrze zarobić w korpo? Na pewno nie bez uprawnień. Tylko aplikacja daje szansę na więcej niż 2k i tylko w Wawie. W Krakowie, to za 800 zeta, a jak nie to kombinuj jak robić aplikację. Z 1% może się gdzieś załapie, ale na pewno z
  • Odpowiedz
@cameel_
Faktycznie, bo jeden anon z internetu to cała populacja.

I nic tylko chwalić się januszeksem, że zatrudnił niemotę na stanowisku na którym wyciąga się minimum 5cio cyfrowe wypłaty
  • Odpowiedz
  • 15
@MinisterPrawdy spoko, Ty swoje ja swoje, poznałem kilka osób z takich działów z 3 różnych korpo w krk i każdy ma minimum 5000 netto, zwłaszcza że za staż tam płacą 4000 brutto. No ale jasne, nie da się dobrze zarobić bez aplikacji, a jak ktoś wybrał administrację to w ogóle nie ma szans na dobrze płatna pracę w korpo xD
  • Odpowiedz
  • 8
Ładnie niektórzy są niedowartościowani... To super, że pani córka coś tam osiągnęła, ale moja jest piekarzem akrobatą, więc jest lepsza.
Babka cieszy się i chwali znajomym, a przychodzi jakieś #!$%@? i szuka poklasku...
  • Odpowiedz
@Dorken: > @EvilToy ciekawy jestem kiedy wykopki ogarną że po prawie nie trzeba pracować w wymiarze sprawiedliwości ale można pracować w prywatnych firmach, bo korpo zabijają się o takich ludzi do swoich działów prawnych, jakichś legal teamów etc xD

Nie. Korpo się zabijają o absolwentów prawa z UJ czy UW. Jak zrobiłeś prawo zaoczne w Gównoślaskiej Wyższej Szkole Zarządzania, będziesz się starał o etat w żabce.
Mamy otwartych mnóstwo
  • Odpowiedz