Wpis z mikrobloga

Opowiem wam o wykorzystywaniu słowa rasizm w #anglia wybrałem się wczoraj do #pizzahut w centrum. Obsługiwał nas kelner Azjata (prawdopodobnie Anglik, czysty angielski bez zaciągania). Chwile po przyjęciu zamówienia do lokalu wchodzi grupka dzieciaków. Dziewczyny jak i chlopacy, wiek 9-14 lat, około 7 osób łącznie. Grupka ta była agresywna i głośna. Kelner musiał ich chyba już znać i chciał od nich zapłatę z góry. Gdy im to powiedział, został oskarżony o rasizm i seksizm (krzyczała biała dziewczyna). Kelner nie reagował, stwierdził ze nie wyda im pizzy bez gotówki. Banda dzieciaków zaczęła szykować się do wyjścia. Jednak zanim opuścili lokal, to opróżnili bar sałatkowy ( samoobsługa) oraz ukradli komuś pizzę na wynos i 3 szklanki coli... kelner ogłosił dla klientów ze to nie pierwszy raz, oraz ze są nie groźni. Byłem trochę #!$%@?, bo przyszedłem zjeść a tu dzieciaki odwalają patole. Co gorsze, po 5 minutach wrócili, bardziej agresywni... znowu zaczęli ojadac bar sałatkowy, wyzywać kelnera... w końcu nie wytrzymałem i kazałem im #!$%@?. Zdziwili się ze ktoś z klientów reaguje... po chwili do akcji wkroczył kucharz. Dzieciaki zauważyli ze ludzie reagują, wiec postanowili uciec.. kelner nam podziękował i przeprosil za akcje. Co gorsze, to takie zachowanie przez młodzież jest tu normalne... rodzice zazwyczaj piją w domu (duży procent rodziców to alkoholicy, ale tutaj nie jest to uważane za problem) i zazwyczaj po użyciu słowa rasizm dostają darmowe jedzenie... ludzie boja się być oskarżeni o rasizm. Jest to już chore, gdyż lokale są w stanie nadawać ekstra gratisy dla czarnych itp (poza białymi) aby tylko nie być oskarżonymi o nietolerancję.... #bekazlewactwa #bekazpodludzi #neuropa #4konserwy #patologiazewsi
  • 20
  • Odpowiedz
@Poro6niec: rozumiem ze obrazek ma znaczyć „#!$%@? prawda”. Tez na początku nie wierzyłem ze takie coś jest możliwe xd tylko ze tutaj słowo rasizm jest magiczne, ludzie reagują na nie bardzo źle, wiec nawet biali (w tym przypadku gówniarze) używają tego słowa... zazwyczaj jest to najszybszy sposób by coś załatwić xd poczytaj sobie o tym jak ciapate kobiety szukają pracy
  • Odpowiedz
@Lucyfer_upadly to się bierze z tego że ludzie nie reagują, i oni cwaniakuja, ale to cipki. Jak nagle ktoś ma nich krzyknie odrazu się uspokajają, wystarczy powiedzieć że zaraz się do ich rodziców zadzwoni. Kiedyś byłem świadkiem takiej sytuacji, dzieciak aż miał łzy w oczach nagle ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Poro6niec: nie, ale blisko. Składa cv na dane stanowisko, ale stwierdzi ze nie może robić tego i tego bo zakazuje religia, nie może pracować tu i tu bo znowu religia, a gdy ktos jej odmówi pracy to oskarża o rasizm. W praktyce wychodzi ze chce przepracowywać polowe, a dostać kasę za całość. Oczywiście nie wszystkie tak robią, ale to częste przypadki
  • Odpowiedz
@Lucyfer_upadly: ja na szczescie w Londynie jak mialam sytuacje, ze czarna babka zaczela nazywac nas rasistami, to tylko my (obslugujacy) i ochroniarze (tez czarni) spojrzelismy porozumiewawczo na siebie i zgnilismy w srodku. Raczej nikt takich ludzi nie traktuje powaznie, a obsluga robi wszystko zeby tylko nie zaogniac sytuacji i zeby sobie poszli jak najszybciej. No bo co moga innego zrobic?
  • Odpowiedz